Ticaret ve Adalet Bakanlığı 919 Kamu Personeli Alımı Yapacak

Ticaret ve Adalet Bakanlığı 919 Kamu Personeli Alımı Yapacak

Ticaret Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı’nın Resmi Gazete de yayınladığı ilana göre 919 kamu personeli alımı için başvuru kılavuzlarını yayınladı. Yayınlanan kılavuzlara göre Ticaret Bakanlığı 419 Adalet Bakanlığı ise 500 kamu personeli alımı yapacak!

Ticaret Bakanlığı 419 Kamu Personeli Alımı Duyurusu

Ticaret Bakanlığı bünyesinde yapılacak olan alım kadroları şu şekilde açıklanmıştır: 60 bilgisayar mühendisliği, 10 Ziraat Mühendisliği, 7 İnşaat Mühendisliği, 7 Makine Mühendisliği, 6 Kimya Mühendisliği, 5 Gıda Mühendisliği, 24 İstatistik, 62 İktisat, 55 Uluslararası İlişkiler, 50 İşletme, 50 Kamu Yönetimi, 50 Hukuk, 33 Maliye bölümü olmak üzere kontenjan dağılımı yapılmıştır.

icerik.jpg

Ticaret Bakanlığı Memur Alımı Başvuru Şartları

Bilgisayar Mühendisi alımı: Mühendislik ve Teknik Bölümler (Bilgi Güvenliği Teknolojisi, Bilgisayar bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri ve teknolojileri, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik- Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, Matematik, Matematik Mühendisliği, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri, Yapay Zeka Mühendisliği, Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği, Yazılım Geliştirme, Yazılım Mühendisliği) bölümlerinden herhangi birinden mezun olmak gerekmektedir.

icerik1.jpg

Başvuru tarihi ve başvuru şekli için tıklayınız.

Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Adalet Bakanlığı 500 Memur Alımı Duyurusu

Adalet Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamuya 500 kamu personeli ve memur alımı yapacağını ilan etti. Başvuru yapmak isteyen adaylar için başvuru sistemi 10 Kasım 2022 tarihinde açılacak. İşe alınacak olan kamu personelleri ÖSYM tarafından yapılacak sınav sonucuna göre belirlenecektir. Adaylar için sınav 25 Aralık 2022 tarihinde Ankara’da iki merkezde yapılacak. Adaylar sınava gelirken ÖSYM tarafından yayınlanan olan sınav giriş belgelerini ve T.C. kimlik kartlarını yanlarında bulundurmaları zorunlu tutulacak.

icerik2.jpg

Başvuru yapmak için tıklayınız.

Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum