Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza Memuru Alımı Yedek Duyurusu Sonuç Ekranı

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza Memuru Alımı Yedek Duyurusu Sonuç Ekranı

Gümrük muhafaza memur alımı yedek sonuç duyurusu açıklandı! Gümrük muhafaza memuru ne iş yapar, ne kadar maaş alır, nasıl olunur? Gümrük muhafaza memur sonuçlarını öğrenmek için tıklayınız!

Ticaret Bakanlığı, tarafından yayınlanan gümrük memur alımı ilanının başvuru süreci tamamlandıktan sonra ilk asil kazanan adaylar için gümrük memur alımı sonuçlar açıklanmıştı. Gümrük memuru alımı yedek adaylar listesi belli oldu. Yedek aday belirleme işlemi kura ile gerçekleşti.

Yedek Sözleşmeli Gümrük Memur Sonuçları Açıklandı!

Ticaret Bakanlığı, yedek aday belirleme kura sonuçları açıklanmıştır. Kura sonuçlarına göre 42 adayın sonuçları ilan edilmiştir.

cerik1.jpg

Feragat Dilekçesi Teslim tarihi Belli Oldu!

İlgili kura sonuçlarına göre atamaya hak kazanan adaylar, en geç 4 Kasım 2022 tarihi mesai saati bitimine kadar feragat dilekçesini ilgili e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir. e-posta: [email protected]

Gümrük Muhafaza Memurları Ne İş Yapar?

Gümrük polis memurları, kara ve deniz sınırlarında ki gümrük kapılarında; hava alanlarında taşınabilir malların giriş ve çıkışlarında ki usulsüzlükleri tespit eder ve işlem yapar. Gümrük kapılarında güvenli ortam yaratmaya çalışırlar.

Gümrük Muhafaza Memurları Ne Kadar Maaş Alır?

2022 Temmuz ayında yapılan zam ile birlikte ortalama 15.500 TL maaş almaktadırlar.

Gümrük Muhafaza Memuru Nasıl Olunur?

Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren fakültelerden hukuk, iktisat, idari ve iktisadi bilimler ve işletme bölümlerinden birinden mezun olmak gereklidir. ÖSYM tarafından yapılmış olan KPSS sınavlarına katılıp P3 puan türünde kadınlar için en az 72; erkekler için en az 73 puan almış olmak gereklidir. Kurum tarafından yıl içerisinde yayınlanan ilana başvuru yaparak gümrük muhafaza memur olabilirsiniz.

Gümrük Muhafaza Memuru Başvuru Şartları Nedir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum olmamak. Arşiv ve güvenlik soruşturmasında olumlu sonuçlanmak. 30 yaşını tamamlamamış olmak. Kadınlar da en az 1.65 erkeklerde ise 1.72 boya sahip olmak. Adli sicil kaydının temiz olması ve görevini yerine getirmesine engel sağlık probleminin olmaması gerekmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.