Ticaret Bakanlığı 60 Kamu Personeli Alımı CBİKO (6800 TL Maaşla)

Ticaret Bakanlığı 60 Kamu Personeli Alımı CBİKO (6800 TL Maaşla)

Ticaret Bakanlığı yeni ilanda 60 kamu personeli alımı CBİKO yapacağını duyurdu. Alımı yapılacaklara ortalama 6800 TL maaş ödemesi yapılacak. Çalışma adresi olarak Bakanlık Ankara ilan edilmiştir.

Ticaret Bakanlığı Ankara merkeze 60 kamu personeli alımı duyurusu yapıldı. Başvurusu olumlu sonuçlanıp işe başlayanlara ortalama 6800 TL maaş ödemesi yapılacak. Başvuruları ilanın yayınlanması ile birlikte başlamıştır.

CBİKO Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Sınav başvuruları 23 Haziran 2021 tarihi bitimine kadar Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden gerçekleştirilecek olup duyuruda belirtilen süre içinde elektronik ortamda yapılacaktır.

Başvuru Genel Şartları

Sınav başvurusu yapacaklar 100 TL ödeme ile başvuru yapabilecek. Adayın 35 yaşını bitirmemiş olması gerekiyor. Aşağıda belirtilen öğrenim durumlarına sahip olması gerekiyor. 2021-2020 yıllarında yapılan KPSS sınavından en az 70 puanı bulunuyor olması isteniyor.

Öğrenim Durumu Ayrıntıları

İktisat: iktisadi doktrinler tarihi, mikro iktisat, makro iktisat, para-banka-kredi, uluslararası iktisat, kalkınma-büyüme.

Kamu Yönetimi: siyaset bilimi, anayasa hukuku, yönetim bilimleri, yönetim hukuku, kentleşme ve çevre sorunları, idarenin kuruluşu.

Hukuk: hukukun temel ilkeleri, idare hukuku ve idari yargı, ceza hukuku (genel hükümler), medeni hukuk, borçlar hukuku (genel hükümler), ticaret hukuku (genel hükümler- şirketler- kıymetli evrak), icra ve iflas hukuku.

Uluslararası İlişkiler: uluslararası ilişkiler teorileri, uluslararası hukuk, siyasi tarih, uluslararası güncel sorunlar, uluslararası örgütler, Türk dış politikası.

İşletme: temel kavramlar, işletme yönetimi, üretim yönetimi, pazarlama yönetimi, finansal yönetim, uluslararası finans, işletme iktisadı ve genel işletme.

İstatistik: olasılık teorisi, örneklem analizi, zaman dizileri analizi, stokastik süreçler, regresyon analizi, varyans analizi, kategorisel veri analizleri.

Endüstri Mühendisliği: yöneylem araştırması, mühendislik ekonomisi, mühendislik istatistiği, üretim yönetimi ve planlaması, sistem analizi, yönetim bilgi sistemleri.

Maliye: Kamu Maliyesi (kamu harcamaları, kamu gelirleri, kamu borçları), maliye teorisi, bütçe ve kamu finansmanı, vergi hukuku, maliye politikası.

Uluslararası Ticaret ve Lojistik: lojistik yönetimi, uluslararası işletmecilik, uluslararası lojistik, dış ticaret işlemleri ve belgeleri, dış ticaretle ilgili kurum ve kuruluşlar, Türkiye’de dış ticaret ve gümrük işlemleri mezunu olması gerekiyor.

Uzman yardımcısı alımı başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.