Ticaret Bakanlığı 24 Şehir 750 Muhafaza Memuru Alımı

Ticaret Bakanlığı 24 Şehir 750 Muhafaza Memuru Alımı

Ticaret Bakanlığı 750 muhafaza memuru alımı 24 şehir için yayınladı. Alımı yapacak olan şehir listesi tablo şeklinde sunuldu. Fiziki yeterlilik sınavı uygulanarak yerleştirme işlemi yapılacak. Muhafaza memuru olma şartları neler?

Ticaret Bakanlığı 750 Muhafaza Memuru Alımı Duyurusu

24 şehir muhafaza memuru alımı kadro dağılımı tablo şeklinde sunulmuştur. Alım fiziki yeterlilik sınavı uygulanarak yapılacaktır. Başvuru yapacak kişiler için ortak şartlar adayların erişime kılavuz şeklinde sunuldu.

Alımı Yapacak Şehir Listesi

Ağrı, Antalya, Ardahan, Artvin, Edirne, Gaziantep, Giresun, Hakkari, Hatay, Iğdır, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Mardin, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Şırnak, Trabzon, Van ve Zonguldak şehirleri alımı yapıyor.

ticaret-bakanligi-muhafaza-memuru-alimi-tablosu.jpg

Başvuruları Nasıl Alınacak?

Başvurular elektronik olarak 9 Ağustos 2021 ile 18 Ağustos 2021 tarihleri arasında alınacaktır. Sınava katılmak isteyen adaylar, e-Devlet (Ticaret Bakanlığı / Kariyer kapısı) ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir.

Adaylardan İstenen Öğrenim Durumları

Fakülte ve yüksekokulların hukuk, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, iktisat, ekonomi, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, işletme, maliye, ekonometri, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, istatistik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve işletmecilik, uluslararası ticaret, finans ve bankacılık, gümrük işletme bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olması gerekmektedir.

ÖSYM Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS 70 puan ve üzeri puan alması istenmektedir. Erkeklerde en az 172 cm, kadınlarda ise en az 165 cm boyundan kısa olmaması istenmiştir.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum