Ticaret Bakanlığı 2021 Yılı Kamu Personel Alımı Başvuruları Sürüyor

Ticaret Bakanlığı 2021 Yılı Kamu Personel Alımı Başvuruları Sürüyor

Ticaret Bakanlığı sözleşmeli olarak personel alımı yapacağını duyurmuştu. Aynı zamanda başvur yeri, ne zaman olacağı ve şartları hakkında bilgi vereceğiz.

Ticaret Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışması için personel alımı yapacağını duyurdu. 31 Aralık 2008 tarih ve 27097 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik” in 8 inci maddesi kapsamında, Bakanlık tarafından gerçekleştirilecek sözlü ve uygulamalı sınav başarı sırasına göre yapılacak yerleştirme ile 16 tane Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı yapılacağı belirtildi.

Ticaret Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Sınavı Başvuru Şartları Nelerdir?

Ticaret Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim personel alımı şartları aşağıda yer alıyor.

İlgili Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olunması,

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi gibi süreçlerin yönetimi konusunda ya da büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını  geçmeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip olunması,

Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması,

İstenilen Evraklar, Başvuru Şekli, Yeri ve Zamanı Nedir?

Ticaret Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı başvuruları nereden yapılacak? sorusu adayları merak ettiriyor. Öncelikle başvuruların dijital ortamda 11 Ekim 2021 tarihi ile 20 Ekim 2021 tarihleri arasında alınacaktır.

Sınava katılmak isteyen adaylar, e-Devlet (Ticaret Bakanlığı / Kariyer kapısı) ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir.

Posta ile ya da diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Aynı zamanda adaylar yalnızca bir pozisyona başvurabilecektir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum