Ticaret Bakanlığı 1.500 81 İlden Memur Alımı Başvuru Süreci

Ticaret Bakanlığı 1.500 81 İlden Memur Alımı Başvuru Süreci

Ticaret Bakanlığı memur alımı yapacak. Farklı kadro ve pozisyonlarda 81 şehirden kabul edilecek olan başvuruların ne zaman alınacağı dair, başvuru yapmak isteyen adaylar tarafından heyecanlı süreç merak ediliyor. Konuya ilişkin detaylar haberimizde verilm

Güncel Bakanlık İş İlanları Duyurusu

Ticaret Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında istihdam etmek üzere geçtiğimiz günlerde 1500 memur alımı yapacağını açıklamıştı. ÖSYM aracılığıyla yapılacak olan bu alım ilanına göre 81 şehirde görevlendirilmek üzere gümrük muhafaza, gümrük muayene ve büro memuru pozisyonlarında alım yapılacaktır.

Kurum tarafından kadrolara göre farklılık göstermekle birlikte işe alım sürecinde mülakat sınavı uygulanabilir. Kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak ilanın gerekli olan detayları haberimizde verilmiştir.

Kamu Memur Alımı Başvuru Koşulları

Büro Memuru Alımı Başvuru Şartları: Lisans düzeyinde hukuk, siyasal bilgiler, İktisadi ve İdari bilimler, iktisat, işletme fakültelerinden veya en az dört yıllık eğitim veren yüksekokulların gümrük işletme bölümünden birinden diploma belgesine sahip olmanız istenmektedir.

Gümrük Muayene Memuru Alımı Başvuru Şartları: Adayların lisans düzeyinde hukuk, siyasal bilgiler, İktisadi ve idari bilimler, iktisat veya işletme bölümlerinden birinden mezun olmanız istenmektedir.

Gümrük Muhafaza Memuru Alımı Başvuru Şartları: Başvuru yapmak isteyen kişilerin Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüklerin de görevlendirilmek üzere önlisans mezunu olması istenmektedir.

Kamu Personeli Alımı KPSS Şartı Var

İlana başvuru yapmak için 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış olmanız istenmektedir. Lisans mezunlarının P – 93 önlisans mezunlarının ise P – 3 puan türünde minimum 70 taban puan şartını karşılıyor olması gerekmektedir. Mülakat sınavı yapılırsa, sınava katılacak olan adaylar belirlenirken, başvuru yapan adayların sınav puanları büyükten küçüğe sıralanır ve alınacak kadro adedinin belli bir kat sayısı kadar aday sınava katılır.

Kamu Personel alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Konuya ilişkin yapılan açıklama: “Fahiş fiyatla mücadele kapsamında KPSS ile 1.500 memur alıp piyasayı denetleyeceğiz. Aldığımız tedbirlerle indirim kampanyaları başladı. İndirim yapan marka ve şirketleri bakanlığımızın sitesinde yayınlayacağız.” şeklinde oldu. Fakat başvuruların nasıl ve ne zaman yapılacağına dair resmi bir açıklama yapılmamıştır.

Cep uygulamamızı indirerek anlık haber alın.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum