TCDD 81 Şehir 301 Kamu Personeli Alımı İŞKUR İlanları 20-24 Aralık

TCDD 81 Şehir 301 Kamu Personeli Alımı İŞKUR İlanları 20-24 Aralık

TCDD 81 Şehir için 301 kamu personeli alımı İŞKUR başvuruları 20-24 Aralık 2021 tarihleri arasında alıyor. T.C. Devlet Demiryolları 81 şehre personel alımı yapıyor. TCDD personel alımı başvuruları sadece İŞKUR iş ilanları üzerinden yapılacak.

TCDD 81 Şehir Kamu Personeli Alımı İŞKUR İş ilanları başvuruları 20 Aralık 2021 tarihinde başladı. T.C. Devlet demiryolları çeşitli branşlarda işçi alımı yapıyor. TCDD 301 personel alımı Türkiye geneli başvuru yapılacak ilanlarla birlikte bölge geneli ve şehir geneli ilanları bulunuyor.

Başvuru yapacaklar Türkiye İş Kurumu sayfalarına İŞKUR, E-Devlet veya Türkiyegovtr üzerinden giriş yaparak arama yerine TCDD yazarak 24 Aralık 2021 tarihi bitimine kadar elektronik ortamda başvuru yapabilecek. Sadece 1 ilana başvuru kabul edilecek.

Genel Başvuru Şartları Neler;

1) Adaylar, ilan edilen işgücü taleplerinden sadece birine müracaat edebilecektir. Adayların; ilan edilen işgücü talebinde belirtilen son başvuru tarihi itibariyle belirtilen okul bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

2) İŞKUR’dan bildirilen NİHAİ LİSTEDE YER ALACAK ADAYLAR, sözlü sınava katılmak için aşağıda belirtilen belgelerin fotokopileri ile TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü web sitesinde (www.tcddtasimacilik.gov.tr.) yayınlanacak 1’er adet resimli İş Talep Bilgi Formunu ve Başvuru Formunu eksiksiz olarak doldurarak tcddtasimacilik.gov.tr adresinde ilan edilen tarihler arasında, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığı İşçi ve İş Mevzuatı Şubesi Oda No:2050 Hacı Bayram Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresine şahsen veya postayla teslim edeceklerdir. Belgelerini teslim etmeyen adaylar sözlü sınava alınmayacaktır.

3) İŞKUR’dan bildirilen nihai listede yer alacak adayların evrak teslimi neticesinde sınava girip giremeyecekleri evrak teslim süresinin bitiminden sonra açıklanacaktır. Eksik veya uygun olmayan evrakla başvuran adayların evrakları kesinlikle kabul edilmeyecektir.

4) Sözlü sınav, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü Hacı Bayram Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresinde yapılacaktır. Sınava ilişkin detaylar evrak teslimi sonrası internet sitesinden duyurulacaktır. (www.tcddtasimacilik.gov.tr)

5) TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü işyerlerine görev alacak işçiler 4857 sayılı İş Kanununa tabii olarak görev yapacaktır. İşe başlatılan işçilerin deneme süresi 4 aydır. TCDD Taşımacılık AŞ’de işe başlayan adaylar 5 yıl boyunca nakil isteğinde bulunamayacaktır.

6) İlanlara; TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü’nün Ağır ve Tehlikeli İşyeri kapsamında olması ve işçilerin güç gerektiren işlerde çalışacağından dolayı sadece 18-35 yaş arası erkek adaylar başvuru yapabilecektir.

7) Adaylar yapılacak sözlü sınavda sınav kurul üyelerince; 100 puan üzerinden özgüvenleri, yazılı ve sözlü iletişimleri, beceri, gözlem, stres ve problem çözme konularındaki yetenekleri olmak üzere beceri alanında toplamda 50 puan, mezun oldukları okul bölümüyle ilgili olarak da mesleki terim, mesleki yapı malzemeleri ve teknik konulardan mesleki bilgi alanında toplamda 50 puan üzerinden değerlendirilmektedir.

8) Yapılacak sözlü sınav sonucunda başarılı olan adaylardan tam teşekküllü Devlet Hastaneleri veya Resmi üniversite hastanelerinden sağlık kurul raporu istenecektir.

9) 7 yıl içerisinde isteği ile işten ayrılan veya 4857 sayılı iş kanununun 25. maddesinin 2. fıkrasına göre sözleşmesi feshedilenlerden, TCDD Taşımacılık AŞ tarafından verilen eğitim, kurs ve staj programları süresince aldığı ücretler ve bu sürelerde yapılan eğitim, kurs ve staj giderlerinin ½ ’ü oranında tazminat talep edilir.

10) İşe başladıktan sonra 2 yıl içerisinde, sağlık durumu atandığı unvanda işçi olarak çalışmaya elverişli olmadığı sağlık kurulu raporu ile belirlenenlerin sözleşmelerini feshetmeye veya sanatsız işçi kadrolarına atamaya TCDD Taşımacılık AŞ yetkilidir.

11) Çeşitli branşlarda alım yapılacağı üzere incelenmesi önem arz ediyor. İnceleme için giriş ekli haberin başında yazıyor.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum