Tasarruf Mevduatı Sigorta Kamu Personeli Alımı Başvurusu

Tasarruf Mevduatı Sigorta Kamu Personeli Alımı Başvurusu

Kamu personeli alımı olarak yayınlanan ilanlar içerisinde Tasarruf Mevduatı Sigorta bünyesine alınacak yeni personeller alınacak. Kamu personeli alımı başvuruları ne zaman başladı? Kimler başvuru yapabilecek?

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından yayınlanan ve kurumun İstanbul merkez teşkilatında çalıştırılacak fon uzman yardımcılığı giriş sınavı ile yeni kamu personeli alımı yapılacak.

TMSF bünyesine alınacak 7 kişi fon uzman yardımcısı kadrolarına yapılacak atamalar için yazılı ve sözlü giriş sınavı yapılacak.

TMSF Yazılı Sınavına Katılma Şartları

Adayların lisans Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilgisayar ve yazılım mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, bilgisayar sistemleri ve ağları, endüstri mühendisliği, istatistik, matematik, ekonometri bölüm mezunu olmaları,

2020 ve 2021 yılında düzenlenen merkezi sınavda KPSS P1 ve P2 puanlarının birinden asgari 75 puan almış olması,

ÖSYM tarafından düzenlenen 2020 ve 2021 tarihi yabancı dil bilgisi sınavından İngilizce ve Fransızca, almanca dillerinden herhangi birinden 50 puan almış olması,

TMSF Sınav Başvuruları İnternet Üzerinden

TMSF (Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu) tarafından yapılacak bu 7 kişi fon uzman yardımcısı alımı için başvuru şartlarını taşıyan personellerin başvurularını yapmak için süre başlamış olup hala devam eden başvuru için 19 Kasım 2021 tarihine kadar kurumun resmi internet sitesi olan “tmsf.org.tr” adresi üzerinden görev talep formunun online doldurulması ve çıktısının alınması sonrasında başvuru evrakları ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Büyükdere Caddesi No:143 Esentepe/Şişli / İstanbul adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.