Tarım Orman Kamu Personeli Alımı Başvuruları 16 Temmuz Son

Tarım Orman Kamu Personeli Alımı Başvuruları 16 Temmuz Son

Tarım ve Orman Bakanlığı kamu personeli alımı için başvuruları almaya başladı. Başvuruları 16 Temmuz 2021 tarihi bitimine kadar başvuru alınacak. Tarım kamu personeli alımı başvuruları nasıl yapılacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı kamu personeli alımı başvuruları başladı. Tarım kamu personeli alımı başvuruları nasıl ve nereye yapılacağı detayları adayların erişimine açıldı. Bakanlık proje kapsamında alımı gerçekleştiriyor.

Eleman Alım İlanı

Çorum İli Damızlık Koyun Keçi yetiştiricileri Birliği ile Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ortak yürütülen Halk Elinde Akkaraman Irkı Islahı projesi kapsamında aşağıda belirtilen özelliklere sahip 1 Teknik Eleman alımı yapılacaktır.

Proje Teknik Elemanı olarak istihdam edileceklerde aşağıdaki şartlar aranır.

TC. Vatandaşı olması,

Askerlikle ilişkisinin bulunmaması, veya en az 12 (oniki) ay tecilli olması,

Arazi çalışmalarını yürütmeye engel halinin bulunmaması,

Kamu hizmetlerinden yasaklanmamış olması,

En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olması, Arazi koşullarında araç kullanma pratiği olması, (projede kullanabileceği bir araca sahip olması tercih sebebidir)
Projenin yürütüleceği il veya ilçede ikamet etmesi tercih sebebidir.

Türkiye'de bulunan üniversiteler ile bunlara denkliği kabul edilen yurt dışında kurulu üniversitelerin ziraat fakültesi zootekni bölümü, veteriner fakülteleri, ziraat fakültelerine bağlı meslek yüksekokullarının hayvancılık bölümleri ile veteriner sağlık teknikerliği, veteriner sağlık/ziraat teknisyeni (Hayvancılık Alanı) mezunları olması gerekiyor.

Müracaatlar Çorum Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü müracaat kabul bürosuna yapılacak olup müracaat sırasında aşağıdaki belgeler istenir.

Müracaat dilekçesi,

Diploma / Çıkış belgesinin tasdikli sureti,

Nüfus Cüzdan Fotokopisi,

Askerlikle ilgili durumunu gösterir belge,

İkametgah belgesi, Ehliyet,

Kısa Özgeçmiş (CV), varsa yüksek lisans, doktora mezuniyet belgesinin tasdikli sureti,

Sabıka kaydı belgesi ve Sağlık raporu istenmektedir.

Müracaat tarihleri: 6 Temmuz 2021 ile 16 Temmuz 2021 tarihleri arasında Çorum Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğüne yapılacak.

Sözlü Mülakat Tarihi ve Yeri: 29 Temmuz 2021 Perşembe günü saat 10:00 Gıda Tarım ve Hayvancılık Çorum İl Müdürlüğü olarak açıklandı.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.