Tarım Orman Bakanlığı 11 kamu personeli alımı başvuruları(7 Mayıs son)

Tarım Orman Bakanlığı 11 kamu personeli alımı başvuruları(7 Mayıs son)

Tarım Orman Bakanlığı kamu personel alımı iş ilanları ile Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne 11 kişi personel alımında başvurularda sona geliniyor. Tarım orman personel alımı ne zaman? Tarım orman hangi okul mezunlarını alıyor?

Tarım Orman DSİ Genel Müdürlüğü tarafından daha önceki günlerde personel alım ilanı yayınlanan ve önümüzdeki günlerde başvuruları sona erecek 11 kamu personeli alımı için şartları taşıyan adayların başvurularını yapmaları gerekmekte.

DSİ Genel Müdürlüğü merkezi ve taşra teşkilatında kadrolu olarak çalıştırılacak olan 11 kişi mühendis kadrolarına alınacak mühendis adaylarının seçiminde 2020 yılı KPSS puanı P3 puan türü esas alınacak. Ancak şartları sağlayarak başvuru yapacak mühendis adayları 14 Haziran 2021 tarihinde uygulamalı sınav sonrasında atamaları gerçekleştirilecek.

DSİ kamu personeli alımını hangi kadrolarda yapıyor?

DSİ tarafından yapılan kamu personeli alımından 10 kişi İnşaat Mühendisi, 1 kişi Makine Mühendisi ünvanıyla alınacaklar.

Mühendis adaylarının KPSS 70 puana sahip olmaları gerekli

Tarım Orman bünyesinde yapılacak sınava girebilmek için adayların;

Memuriyet genel şartlarını barındırması(Türk vatandaşı olması, 18 yaşını tamamlamış olması vs.)

Adayların kendi mühendislik alanlarında lisans mezunu olmaları,

Ülkenin bütün illerinde ve sahada görev alabilecek sağlıkta olması,

2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS P3 puanı asgari 70 olması şartları bulunmaktadır.

DSİ personel başvuruları 7 Mayıs son

DSİ personel alım başvuruları sadece elektronik olarak personelalimi.dsi.gov.tr adresinden yapılacak. Başvurular 07 Mayıs 2021 tarihinde saat 24:00 da son bulacak.

Başvuruları kabul edilen mühendis alımı adayları en yüksek KPSS P3 puanı olan adaydan başlanılarak atama yapılacak kadro sayısının dört katı aday yani 44 kişi uygulamalı sınava girmeye hak kazanacak.

Uygulamalı sınava giremeye hak kazanan kamu personeli adaylarına sınav bilgileri 24 Mayıs 2021 tarihinde dsi.gov.tr internet adresinden duyurulacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.