Tarım Kredi Kooperatifleri 83 Memur ve Kamu Personeli Alımı İlanı

Tarım Kredi Kooperatifleri 83 Memur ve Kamu Personeli Alımı İlanı

Tarım kredi kooperatifleri yayınlamış olduğu ilana göre memur ve kamu personeli alımı kurum bünyesinde istihdam edilmek üzere 83 adet sözleşmeli kooperatif görevlisi alımı ve mühendisi alımı gerçekleştirilecek.

Tarım Kredi Kooperatifleri 83 memur ve kamu personeli alımı yapacağı ilan etti. KPSS 2020 yılı puan sıralaması gözün önünde bulundurulmak kaydı ile 83 adet sözleşmeli kooperatif görevlisi alımı ve mühendis alımı gerçekleştirilecek.

Şehir Listesi

Ankara, Çankırı, Çorum, Kastamonu, Kırıkkale Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Yozgat şehirleri alımı yapacak.

Başvuru yapacak adaylar için alımı yapılacak unvanlar olarak kurum tarafından yapılan açıklama şu şekilde oldu: Ankara ve Kayseri bölge birliklerine bağlı aşağıda tablolarda belirtilen illerde istihdam edilmek üzere kooperatif görevlisi alımı ve ziraat mühendisi alımı yapılacaktır.

Genel Şartları

30 Yaşını geçmemiş olma, seyahat engeli olmaya, kamudan mahrum bulunmayan, görevi yapmasına engel bir durumu olmaması gerekiyor.

Türkiye’nin her yerinde çalışmaya engel durumunun bulunmaması, kamusal haklardan mahrum bulunmama, görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmama, 18 yaşını tamamlamış olması isteniyor.

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile suçlarından mahkum olmama, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olması istenmektedir.

Başvuru Özel Şartları

Başvuru yapacak personelin KPSS 60 Puan almış olma şartlarının arandığı belirtiliyor.

Ankara için başvuru yapacak adaylar için ailesinin her hangi bir ferdinin Ankara, Çankırı, Çorum, Kastamonu ve Kırıkkale illerinde son 6 aydır ikamet ediyor olması şartları aranmaktadır.

Kayseri Başvuru yapacak adaylar için ailesinin her hangi bir ferdinin Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Yozgat sınırları içerisinde ikamet ediyor olması şartlarını arandığı belirtiliyor.

Başvuru Şekli ve Yeri

Başvuru yapacak adaylar için başvurular 9 Ağustos 2021 tarihinde başlamış olup en geç müracaatlar 20 Ağustos 2021 tarihinde sona ereceği belirtildi. Kurumun resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapılacak.

Başvurular online olarak belirtilen tarihler arasında online dışında olmayacak şekilde başvurular yapıla bilecektir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.