Tarım Kredi 5 İL Kamu Personeli Alımı Başvuruları Başladı

Tarım Kredi 5 İL Kamu Personeli Alımı Başvuruları Başladı

Tarım Kredi Kooperatifleri 5 İL kamu personeli alımı başvuruları başladı. Alım kooperatif görevlisi ve ziraat mühendisi olarak yapılacaktır. Tarım Kredi ilanlarına başvuru yapacaklarda aranan şartları sundu.

Tarım Kredi Kooperatifleri 5 İL kamu personeli alımı kılavuzu yayınlandıktan hemen sonra başvuruları almaya başladı. Mühendis alımı ve kooperatif görevlisi alımı yapılacaktır. Erzurum, Ardahan, Iğdır, Ağrı ve Kars şehirleri bu alımları yapacaktır.

Kooperatif Görevlisi Alımı Başvuru Şartları

ÖSYM tarafından yapılmış olan 2020-KPSS (Lisans) sınavının KPSS-P3 puan türünden en az 60 puan almış olması gerekiyor. Adayların Tabloda belirtilen Fakülteler (İktisat, İşletme, Siyasal Bilgiler ve İktisadi İdari Bilimler vb.) ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının belirtilen Fakültelerinden mezun olması isteniyor. Ayrıca ilan verilen bu 5 şehirde son 6 aydır ikamet ediyor olması gerekmektedir.

Ziraat Mühendisi Alımı Başvuru Şartları

Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgelerinde “Ziraat Mühendisi” unvanına sahip olduklarına dair ibarenin bulunması isteniyor. Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesinin olması (Bitki Koruma Ürünleri Bayilik veya Toptancı izin Belgesi olmayanlar başvuru yapamayacaktır).

Adayın veya ailesinin (başvuruda bulunacak adayın anne, baba veya eşinden herhangi biri) Bölge Birliğine bağlı illerin (Ağrı, Ardahan, Erzurum, Iğdır ve Kars) sınırları içerisinde son 6 aydır ikamet ediyor olması gerekmektedir.

Başvuru Şekli ve Süresi

Adaylar başvurularını Tarım Kredi resmi web sayfasından yapılacak olup, son başvuru 09 Temmuz 2021 günü saat 18.00’a kadar yapılması istenmiştir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.