Tarım Kooperatifleri 16 Kamu Personeli Alım Başvuruları Başladı

Tarım Kooperatifleri 16 Kamu Personeli Alım Başvuruları Başladı

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri resmi gazete üzerinden kamu personeli alımı yapacağını ilan etmişti. Tarım personel alımı başvuru şartları neler? Peki 16 personel alımının başvurularını nasıl yapılır. İşte cevap.

Türkiye Tarım kooperatifleri kamu personeli alacak. Resmi gazetede ilana çıkan Türkiye Tarım kooperatifleri 10 farklı ile kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Adaylar için alım sayısı olarak ise toplam 16 adet personel alınacağı açıklandı.

Alımlar Hangi Şehirde

Başvuru yapacaklar için alımlar Amasya, Ordu, Samsun, Sinop, Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon şehirleri olmak üzere toplamda 10 şehre alım yapılacağı belirtildi.

KPSS Puan Şartı

Başvuru yapacak adaylar için başvurularda kpss puan şartının olduğu ve aranan puan şartının ise 2020 yılı Kamu Personeli Seçme sınavından 60 puan almış olma şartları arandığı belirtildi. 60 puan ve üstü olan adayların başvuru yapabileceği belirtildi.

Başvuruda Aranacak Şartlar Neler

Başvuru yapacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerektiği belirtildi. Adaylar için medeni haklarını kullana biliyor olması şartı aranıyor. Başvuruda bulunacak erkek adaylar için askerlikten muaf olmak gerektiği ve başvuru yapacak personeller için 3 Ağustos bu gün itibari ile 30 yaşından gün almamış olma şartlarının da arandığı belirtildi. Başvuruda bulunacakların Türkiye içerisinde herhangi bir yerde çalışmasına engel durumunun bulunmaması şartlarının arandığı belirtildi.

Başvuru Tarihleri

Başvuru yapacak adaylar için başvurular alınmaya 26 Temmuz 2021 tarihi itibari ile alınmaya başlamış olup en geç müracaatlar ise 6 Ağustos 2021 tarihinde sona ereceği belirtildi.

Başvuru Şekli ve Yeri

Adaylar için başvurular online olarak elektronik ortamda kurumun web adresi üzerinden başvurularını yapa bilecekleri konusunda açıklama yapıldı.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.