Tarım 12 İlde Kamu Personeli Alımı (Kooperatif Görevlisi)

Tarım 12 İlde Kamu Personeli Alımı (Kooperatif Görevlisi)

Tarım Kredi Kooperatifleri toplamda iki branşta 12 şehirde kamu personeli alımı gerçekleştireceğini açıkladı. İki Bölge Birliği için yayımlanan ilanda ise toplam 46 kooperatif görevlisi alımı ve ziraat mühendisi alımı yapıyor.

Kamu personeli alımı ilanı yayınlayan Tarım Kredi Kooperatifleri resmi adresinden detayları paylaştı. Kurum tarafından yayımlanan personel ilanında Sivas ve Malatya Bölge Birliklerine alım gerçekleştiriliyor. Memur alımları 2021 ne zaman sona eriyor? Devlet dairelerinde kadrolu personel olmak isteyen pek çok kişi iş ilanlarını yakından inceliyor. Kamu kurumlarının memur ilanlarını sitemiz adreslerinden takip edebilirsiniz. Devlet memur alımı ile olmak için KPSS sınavına girmeniz gerekir.

Kadro Dağılımı Nasıl Olacak?

• Sivas Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Birliği: 21.

• Malatya Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Birliği: 25 Kamu Personeli alımı gerçekleştirecektir.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Kurum adaylardan genel ve özel nitelikler arıyor. Bu nitelikler;

• T.C. vatandaşı olmak,

• 30 yaşından büyük olmamak,

• Askerlikle ilişkisi bulunmamak,

• Kamu haklarından mahrum kalmamak,

• Ağır hapis ya da altı aydan fazla hapis cezası almamak,

• Akıl ve beden sorunu bulunmaması gerekir.

Özel Başvuru Şartları

Bazı kadrolar için kurum tarafından özel başvuru şartları talep ediliyor. Özel şartlar Ziraat Mühendisi ve Kooperatif görevlisi için belirlenmiştir.

Ziraat Mühendisi Alımı

Mühendis alımlarında KPSS şartı aranmıyor. Ziraat Mühendisi unvanına sahip olduklarına dair belge yeterlidir. Ayrıca ‘Bitki Koruma Ürünleri Bayilik’ ya da ‘Toptancı izin Belgesi’nin bulunması gerekir. Başvuru gerçekleştirecek adaylar son altı ayda aynı bölgede ikamet etmelidir.

Kooperatif Görevlisi Alımı

Başvuru gerçekleştirecek adayların 2020 Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan alma şartı aranacak. Ayrıca başvuru gerçekleştirecek adayların tablo içerisinde bulunan yükseköğretim kurumlarından mezun olmaları gerekir.

Başvurular Ne Zaman Başlıyor?

Tarım kredi Kooperatifleri yeni personel alımı için adaylar 20 Eylül - 1 Ekim 2021 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirebilecek. Başvuru sorasında adaylar değerlendirmeye alınacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.