Tarım tecrübeli 10 kamu personeli alımı yapıyor

Tarım tecrübeli 10 kamu personeli alımı yapıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesine tecrübe şartlı 10 kamu personeli alımı yapılacak. Alımı yapılacak kadrolara kimler başvurabilecek? Başvurular ne zaman? Haberimizde.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayınlanan resmi kamu personel alım ilanı ile kurumun Bilgi İşlem Dairesinde çalıştırılmak üzere branşlara göre en az 3 yıl veya 5 yıl tecrübeli 10 sözleşmeli bilişim personeli alınıyor.

1 kişi kıdemli sistem uzmanı maaşı brüt sözleşme tavan ücretinin 4 katı maaş ile 1 kişi sistem uzmanı sözleşme ücret tavanının 2 katı maaş ile 1 kişi veri tabanı uzmanı sözleşme ücret tavanının 2 katı maaş, 3 kişi Ağ ve Güvenlik Uzmanı ücret tavanının 2 katına kadar maaş, 2 kişi yazılım uzmanı 2 kat maaş, 1 kişi yazılım uzmanı Open source 2 kat maaş, 1 mobil yazılım uzmanı 2 kat maaşlı olarak alınacak.

Adayların güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemesi gerekmekte.

Sözleşmeli Bilişim personeli alımına başvurmak isteyen adayların;
Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması,

Dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden ve fen edebiyat eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinden lisan mezunu olması,

tarim123.jpg

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda en az 3 (üç) yıllık, mezuniyetine göre diğerleri için en az 5 (beş) yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunması,

Mesleki tecrübenin belirlenmesinde bilişim personeli olarak kamuda kadrolu veya sözleşmeli statüdeki hizmetler ve Sosyal Sigortalar Kurumuna tabi özel kesimde Bilişim Personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınacak.

 Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemesi,

Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması genel şartları bulunmaktadır.

Tarım Orman Bakanlığının bu alımı için genel şartları taşıyan kişilerin haberimiz içerisindeki link üzerinden alımın özel şartlarını ayrıntılı incelemeleri gerekmekte.

Başvurular e-devlet üzerinden yapılacak

Adaylar ilan edilen branşlardan sadece bir tanesine başvurabilecek ve başvurular 08 Mart 2021 ile 14 Mart 2021 tarihleri arasında e-devlet içerisinden tarım orman bakanlığı kurum adıyla elektronik olarak yapılacak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.