Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Kamu Personeli Nasıl Alır?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Kamu Personeli Nasıl Alır?

Tapu ve Kadastro kamu personeli alım şartlarından, personellerin aldıkları maaşlardan ve Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü personel nasıl olunur? Sorularından bahsettik. Tüm Tapu memur alımı detayları söyle sunuldu.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü kamu personeli nasıl alır? Sorusu Tapu ve Kadastro personel alımlarına başvuracak kişilerin merak ettiği bir konudur.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne başvuru yapabilmek için bazı şartlar bulunmaktadır. Tapu ve Kadastro’da çalışan personeller belirli şartları yerine getirmişlerse yükselme şansına sahiptirler. Bu şartlar yükselmek istenilen mevkie göre değişim göstermektedir. KPSS’den alınan puana göre adaylar merkez veya taşra kentlerine atanmaktadırlar.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Ne İş Yapar?

Taşınmaz durumda olan bir mal, bulunduğu bölgenin Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün siciline kaydedilir. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ne iş yapar? Sorusuna bu taşınmaz malların tapu işlemleri veya malların tescil işlemlerinin yapıldığı cevabını vermemiz mümkündür. Ayrıca Tapu ve Kadastro personelleri tapu planlamalarını denetler, tapu sicillerini tutar ve yabancı kişilerin tapu işlemlerini halleder.

Tapu ve Kadastro Personel Alımları

İnşaat mühendisi, İstatikçi, Mimar, Memur, Geomatik Mühendisi ve Harita Mühendisi kadrolarında iş alımı yapılmaktadır. Bu kadrolar için belirli tarihlerde başvuru alınmaktadır. Bu alanlara başvuruların yapılabilmesi için her alana, o alanla ilgili bölümden mezun olan vatandaşların başvuru yapmaları gerekmektedir. Aksi takdirde yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Ayrıca KPSS’de belirtilen puan türlerinden en az 70 puan alınması gerekmektedir.

Tapu ve Kadastro Personel Maaşları Ne Kadardır?

Personel maaşları alım yapılan bölüme ve mesleki tecrübeye göre değişmektedir. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü maaşları, Tapu ve Kadastro memurları 6.500 TL civarı, Harita Mühendisleri 7.420 TL, Geomatik Mühendisleri 7.630 TL civarı maaş almaktadırlar.

Anlık olarak tüm ilanlara ulaşmak için aşağıda bulunan cep uygulamamızı indirin.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.