Süleyman Demirel Üniversitesi 26 Teknisyen ve Hemşire Alımı

Süleyman Demirel Üniversitesi 26 Teknisyen ve Hemşire Alımı

Kamu kurumlarında personel olarak istihdam etmek isteyenler için Süleyman Demirel Üniversitesi tarafından yayınlanan ilanda 26 adet kamu personelinin üniversiteye alınacağı belirtiliyor.

Süleyman Demirel Üniversitesi tarafından kamu personeli alınacağı ve ilanın resmi gazete üzerinden iş arayanlara fırsat yayınlandı. Paylaşılan ilanda Süleyman Demirel Üniversitesi tarafından KPSS puan sıralamasının esas alınması suretiyle 26 adet sözleşmeli personel alınacaktır.

Başvuruda bulunacak personeller için kurum tarafından yapılan açıklamada 26 adet sağlık personeli alınacağı belirtiliyor. 26 adet sağlık personelinin unvanları ise 12 adet lisans mezunu hemşire, en az lise mezunu 11 hemşire, 1 adet laborant ve son olarak 2 adet röntgen teknisyeni alındığı kurum tarafından ilana çıkarıldı.

KPSS Şartı Var Mı?

Başvuruda bulunacak adaylar için KPSS puan şartının aranmadığı fakat adaylar için 2020 yılı KPSS B grubu sınavına girmiş olma şartları aranmaktadır.

Başvuru Şekli

Başvuru yapacak adaylar için başvurular üniversitenin resmi internet adresi üzerinden başvuru kılavuzunda da belirtildiği üzere başvurular sadece online olarak elektronik ortamda yapılacaktır. Şahsen veya posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Başvuru Tarihleri

Müracaatlar bu ilan resmi gazete üzerinden yayınlandıktan 15 gün sonra yani 28 Ağustos tarihinde sona ereceği kurum tarafından belirtilmiştir. İlan resmi gazete üzerinden yayınlanmıştır.

Öğrenim Şartları

Hemşire alımı: Başvuruda bulunacak kişiler için hemşirelik veya hemşirelik ve sağlık hizmetleri lisans bölümü mezunu olma şartları aranmaktadır.

Hemşire: Liselerin veya lise dengi okulların Hemşirelik ile ilgili bölümlerinden mezun olma şartı aranmaktadır.

Laborant: Başvuru yapacak adayların ön lisans olarak sağlık laboratuvarı veya tıbbi laboratuvar veya tıbbi laboratuvar bölümlerinden mezun olması gerekiyor.

Röntgen Teknisyen Alımı: Ön lisans programlarından radyoloji veya tıbbi görüntüleme teknikleri bölümlerinden mezun olma şartı aranmaktadır.

Başvuru Genel Şartları

Başvuru yapacak adayların T.C vatandaşı olması şartı aranmaktadır. Kamusal haklarından mahrum olan adaylar ilana başvuru yapamayacaktır.

2020 KPSS B puan grubu sınavına giren adaylar başvuru yapa bileceklerdir.
Başvuru yapacak kişinin görevini eksiksiz bir şekilde yapmasına engel rahatsızlığının bulunmaması şartı aranmaktadır. Isparta şehri alımı yapıyor.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum