SPK 10 kamu personeli alım için sınav düzenliyor

SPK 10 kamu personeli alım için sınav düzenliyor

SPK tarafından yapılan en son kamu iş ilanı ile kurulun İstanbul temsilciliğine 10 kamu personeli alımı için sınav düzenleniyor. Düzenlenecek sınav hangi unvanlar için? Hangi bölüm mezunları başvurabilecek?

SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) tarafından yeni yapılan iş ilanı ile kurul bünyesine 10 kişi Bilişim Uzman Yardımcısı sınavı ile kamu personeli alımı yapılacak. Kurul bünyesinde istihdam edilecek personeller İstanbul temsilciliğinde çalıştırılacaklar.

Mali yasalara göre suç sayılan bir eylem dolayısıyla hüküm almış olanlar başvuramayacak.

Adayların SPK sınavına başvuru yapabilmeleri için;

ÖSYM tarafından 2019 veya 2020 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS), KPSSP1, KPSSP2, KPSSP3 puan türlerinin herhangi birinden 75  ve üzerinde olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 200 kişi içerisinde bulunması (Eşit puan almış olmaları nedeniyle 200 üncü sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde bu adayların tümü sınava çağrılacak.),

En az dört yıllık lisans eğitimi veren mühendislik fakültelerinin ilgili bölümlerinden  mezun olması,

sermaya-piyasasi-kurulu.jpg

01 Ocak 2021 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olması,

Sermaye Piyasası Kanunu ve diğer mali yasalara göre suç sayılan bir eylem dolayısıyla aleyhine verilmiş bir hüküm bulunmaması,

Giriş işlemleri dolayısıyla gerçeğe aykırı bilgi ve belgeler vermemesi, beyanda bulunmaması şartları bulunmakta.

Sermaye Piyasaları sınavı Marmara Üniversitesinde yapılacak

Sermaye Piyasaları tarafından düzenlenen sınavın yazılı aşaması 10 Nisan 2021 ve 11 Nisan 2021 tarihlerinde sabah ve öğleden sonraları dört ayrı oturum şeklinde yapılacak.

Sınavlar Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü İstanbul adresinde gerçekleştirilecek.

Başvurular 04 Mart’ta başlıyor

Şartları sağlayan  SPK personel adaylarının 04 Mart 2021 ile 18 Mart 2021 tarihleri arasında kurumun resmi internet adresi olan spk.gov.tr adresinden Başvuru Formuna ulaşarak doldurması ve çıktısının alınarak öğrenim belgesi fotokopisi ile ile birlikte 22 Mart 2021 tarihi mesai bitimine kadar elden veya posta yolu ile kurulun Ankara merkez adresine gönderilmesi gerekmekte.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.