Sosyal Güvenlik Kurumu 344 Kamu Personeli Alımı Şekli

Sosyal Güvenlik Kurumu 344 Kamu Personeli Alımı Şekli

SGK 344 kamu personeli alımı yapıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), vatandaşlara daha hızlı ve etkili hizmet sunabilmek amacıyla insan kaynağını güçlendirmeye devam ediyor. Son olarak Resmi Gazete'de yayımlanarak başvuruları başladı.

Sosyal Güvenlik Kurumu 344 Kamu Personeli Alımı Başvuru Şekli Yayında

Bu alım süreci, KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) puan sıralaması esas alınarak gerçekleştirilecek. Yani adayların, ÖSYM tarafından düzenlenen ve ilgili KPSS oturumuna girmiş olmaları ve yeterli puanı almış olmaları gerekiyor. Başvuruda bulunacak adayların, belirlenen KPSS puan türlerinden en az 70 puan almış olmaları şartı aranıyor.

Başvurular 14 Haziran 2024 tarihleri arasında son gün saat 23:59’a kadar e-Devlet Kapısı üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumu - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım hizmeti veya Kariyer Kapısı üzerinden (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) e-Devlet şifresi ile giriş yaparak gerçekleştireceklerdir.

Alım yapılacak pozisyonlar ve başvuru koşulları:

SGK tarafından yayımlanan ilana göre, alım yapılacak pozisyonlar ve başvuru koşulları farklılık gösteriyor. İlan metninde, her bir pozisyon için aranan özel şartlar detaylı bir şekilde belirtilmiş durumda. Adayların, başvuru yapmadan önce bu şartları dikkatlice incelemeleri ve kendilerine uygun olan pozisyonlara başvuruda bulunmaları büyük önem taşıyor.

Başvurular nasıl yapılacak?

SGK personel alımı için başvurular, e-Devlet üzerinden online olarak gerçekleştirilecek. Adayların, e-Devlet kapısı üzerinden SGK Kariyer Kapısı'na giriş yaparak başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaları gerekiyor. Başvuru sürecinde adaylardan herhangi bir belge talep edilmiyor.

SGK personel alımı süreci hakkında önemli bilgiler:

Başvurular sadece online olarak kabul edilecek.

Başvuru sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunan adayların başvuruları geçersiz sayılacak ve haklarında yasal işlem başlatılacak.

Adaylar sadece bir pozisyon için başvuruda bulunabilecek.

SGK, ilana başvuran adaylar arasından yapacağı değerlendirme sonucunda, en yüksek puana sahip adayları sözlü sınava davet etme hakkını saklı tutuyor.

SGK, vatandaşlara daha kaliteli hizmet sunabilmek için güçlü bir ekiple çalışmayı hedefliyor. Bu doğrultuda, kamuya 344 yeni personel kazandırılacak olması da Kurumun insan kaynağına verdiği önemi gösteriyor.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:Kamu Personeli Alımı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.