SGK KPSS ile 2022 Yılı 25 Kamu Personel Alımı

SGK KPSS ile 2022 Yılı 25 Kamu Personel Alımı

SGK bünyesine 2022 yılı yeni kamu personel alımı başvuruları başladı. Kurum bünyesine KPSS puanları ile alınacak kadrolu kariyer kamu personeli alımı için başvuru ekranları hala açık ve önümüzdeki günlerde başvuruları bitiyor.

SGK olarak da bilinen Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan son kamu personel alımı iş ilanı ile kurum bünyesinde istihdam edilecek 25 kariyer kadrolu devlet personel alımı alınacağı duyurulmuştu.

Sosyal Güvenlik Kurumu gibi ülkemizin en büyük kamu kuruluşlarının en başında gelen bu kamu kurumu bünyesinde Müfettiş Yardımcısı olarak güzel bir kariyer düşünen KPSS puanı ve diğer şartları üzerinde barındıran kamu personel adaylarının başvuru tarihini kaçırmaması gerekiyor.

SGK Personel Alımı Şartları

SGK personel alım şartları olarak öncelikle 2020 yılı ve 2021 yıllarında düzenlenen KPSS P22 ve P48 puan türlerinin herhangi birinden 80 puan ve üzerinde bir başarıya sahip olan adaylar arasından Müfettiş Yardımcısı ünvanı için 19 Şubat 2022 tarihinde yazılı sınav düzenleyecek.

Başvuru yapmak isteyen memur adaylarının sınavın yapılacağı 2022 yılının Ocak ayı ilk günü itibariyle 36 yaşından gün almamış olması,

Lisans Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve idari Bilimler, Tıp Diş Hekimliği, Eczacılık, Sosyal Hizmetler, Sağlık İdaresi veya sağlık yönetimi, Matematik, İstatistik, Aktüerya, Bankacılık, Sigortacılık, İşletme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği bölümleri mezunları arasından yapılacak.

Yazılı sınava başvuru yapacak adaylar içerisinden en yüksek puanlı 125 kişi içerisinde bulunma şartları bulunmaktadır.

SGK 2022 Yılı Personel Alımı Başvuruları Ne zaman?

SGK 2022 yılı personel alımı başvuruları hali hazırda devam ediyor ve 17 Aralık 2021 tarihine kadar e devlet kapısı “turkiye.gov.tr/sgk-kurum-dişi-sinav” adresinden devam edecek.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.