SGK Düz Lise Mezun 341 Kamu Memur Alımı Başladı

SGK Düz Lise Mezun 341 Kamu Memur Alımı Başladı

SGK düz lise mezun 341 kamu memur alımı başladı. SGK düz lise mezunu için genel başvuru işlemleri ile başvurular kolayca yapılacaktır. ÖSYM başvuruları 7 Ekim 2022 tarihine kadar nasıl yapılacak.

SGK düz lise mezun alımı süreçleri son dönemlerde ön planda yer almaya başladı. Yapılan açıklamalara göre 341 kamu memur alımları yıl içerisinde gerçekleşecektir. Yetkiler tarafından yapılan açıklamalara göre başvuru süreçleri online olarak yapılacaktır. Başvurmak isteyenler başvuru tarihlerini kaçırmamaları gerekir. SGK lise mezunu başvuru tarihleri 30 Eylül tarihinde başlayacaktır. Başvuru sürecinin sona ermesi ise 7 Ekim tarihi olarak belirlenmiştir.

SGK Düz Lise Mezunu Alımı Branş Dağılımı

Ekim ayının başlarında gerçekleşecek olan SGK personel alımı başvuru süreçleri branş çeşitlerine göre değişmektedir. Yapılan açıklamalara SGK düz lise mezunu alımı branş dağılımı genel olarak ihtiyaç durumlarına göre belirlenmiştir. 171 destek personeli alımı yapılacaktır. Bu 171 personel alımı süreçlerinde şunlar yer alır;

- 118 temizlik elemanı.

- 19 şoför.

- 4 dağıtıcı.

- 15 aşçı.

- 7 aşçı yardımcısı.

- 2 sekreter.

- 4 bakım personeli.

- 2 bulaşıkçı.

sgk-personel-alimi.jpg

Diğer branşlarda 102 büro personeli, 59 güvenlik görevlisi ve 9 adet teknisyen bulunmaktadır. Personel alımı süreçleri e devlet sistemi üzerinden sağlanmaktadır. Branşların çalışma illeri yetkililer tarafından ilerleyen süreçlerde açıklanacaktır. Günümüz koşullarında SGK kamu kurumunda çalışmak isteyenler için 341 alım süreci avantaj olarak değerlendirilmektedir.

SGK Düz Lise Mezunu İçin Genel Başvuru İşlemleri

SGK yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre SGK düz lise mezunu alımı için genel başvurular şunlardır;

- Kamu alanlarında çalışmaya engel bir durumun olmaması.

- 18 yaşından büyük olması.

- 65 yaşından küçük olmak.

- Türk vatandaşı olmak.

- Arşiv araştırma sonuçlarının çalışmaya engel olmaması.

- Sağlık raporunun görevin yerine getirmeye engel bir durumun olmaması.

Son dönemlerde kamu alanlarına dair çeşitli pozisyonlarda personel alımları yapılmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu çin başvuru süreçleri günümüzde pratik olarak sağlanmaktadır. E devlet sistemine üye olarak gerekli başvuru işlemleri kolaylıkla sağlanmaktadır. Başvuruların değerlendirilmesi süreçleri ise SGK kurumlarının belirlediği durumlara göre belirlenmektedir. Bu süreç içerisinde değerlendirme sonuçları e devlet sistemi üzerinden açıklanmaktadır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.