SERKA Devlet Personel Alımı Ve İdari Memur Alımı 8 Şubat Son

SERKA Devlet Personel Alımı Ve İdari Memur Alımı 8 Şubat Son

Serhat Kalkınma Ajansı, bünyesinde istihdam edilmek üzere devlet personel alımı ve idari memur alımı yapacağını duyurmuştu. Başvurular için son günlere gidiliyor. SERKA ilanına başvuracak adaylar için son tarih 08 Şubat 2022.

SERKA devlet personel alımı ve idari memur alımı başvurularında son günlere girildi. Serhat Kalkınma Ajansı Resmî Gazete ’de yayınladığı ilana göre 3 kamu personel alımı gerçekleştirecek.

Serhat Kalkınma Ajansı Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars şehirlerine 3 personel alımı gerçekleştirecek. Serhat Kalkınma Ajansı KPSS puanı ve 2 farklı şekilde personel alımı yapacağını duyurdu.

Serhat Kalkınma Ajansı Personel Alımı Başvuru Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum bırakılmamak,

Herhangi bir suçtan dolayı hükümlü olmamak,

Güvenlik soruşturması ve arşiv soruşturmasından olumlu sonuç almak,

Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmaması,

Kılavuzda belirtilen bölümlerden mezun olma gibi genel şartları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kadroların özel şartı da bulunmaktadır.

Serhat Kalkınma Ajansı 2020 ile 2021 KPSS puanına göre alım yapıyor.

Serhat Kalkınma Ajansı, çevre mühendisliği, endüstri mühendisliği, mekatronik mühendisliği, enerji sistemleri mühendisliği, imalat mühendisliği, inşaat mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, gıda mühendisliği, ziraat mühendisliği bölümlerden 2 personel, istatistik, iktisat, maliye, işletme bölümlerinden ise 1 personel alımı yapacağını duyurdu.

Serhat Kalkınma Ajansı Personel Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Başvurular 21 Ocak 2020 tarihi ile 08 Şubat 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Adaylar E-Devlet Serhat Kalkınma Ajansı CBİKO (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden başvurularını yapabilirler.

Posta yolu veya Şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Hak kazanan adaylar sözlü sınava tabii tutulacaktır. Başvurular değerlendirildikten sonra 11 Şubat 2022 tarihinde Serhat Kalkınma Ajansının resmi web sitesinde ilan edilip, hak kazanan adaylara sözlü yarışma sınavı yapılacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.