Serhat Kalkınma Ajansı 5 Kamu Personeli Alımı Şehir Listesi

Serhat Kalkınma Ajansı 5 Kamu Personeli Alımı Şehir Listesi

Serhat Kalkınma Ajansı tarafından Resmi Gazete ’de yayımlanan ilana göre 5 kamu personeli alımı yapılacağı belirtildi. Ajans hangi şehirlere alım yapacak. Başvuru şartları ve tarihleri haberimizde…

Serhat Kalkınma Ajansı tarafından Resmi gazete üzerinden yüksek maaş ile 5 adet kamu personeli alımı yapılacağı ilanen duyuruldu. Başvuru yapacak adaylar için alımı yapılacak unvanlar aşağıdaki gibidir.

Serhat Kalkınma Ajansı tarafından yapılan açıklamaya göre alınacak 5 personelin 1 harita mühendisi,  1 Ziraat mühendisi, 1 makine mühendisi ve son olarak 2 adet Kamu yönetmeni olmak üzere 5 personelin görevlendirileceği belirtiliyor.

Ağrı Ardahan Iğdır ve Kars şehirleri alımı yapıyor.

KPSS Puan Şartı Bulunuyor Mu?

Başvuru yapacak adaylar için alımlarda KPSS puan şartının arandığı ve yanı sıra e-YDS/ YDS puan şartının da arandığı belirtiliyor. Başvuru yapacaklar için KPSS puan şartının 80 olduğu ve YDS puan şartının ise 70 olduğu açıklandı.

Başvuruda Aranan Genel Şartlar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Affa uğramış olsalar bile belirli suçlardan hükümlü bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılmış olmak, Görevini devamlı yapmaya engel bir durumu olmamak ve  Askerlikle ilgisi bulunmamak şartları aranmaktadır.

Öğrenim Şartları

En az 4 yıllık lisans eğitimi veren Üniversitelerin “Başvuru Kılavuzu” üzerinden belirtilen tabloda belirtilen bölümlerden mezun olmak, 2019 veya 2020 yılı KPSS sınavında en az 80 puan almış olma, YDS sınavından 70 puan almış olma şartları aranmaktadır.

Nasıl Başvurulur?

Başvuru yapacak personeller için başvurular başvuru kılavuzunda da belirtilen kariyer kapısı üzerinden sadece elektronik ortamda başvurular yapılacak olup şahsen veya posta yoluyla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru yapacak personellerin başvurular 27 Ağustos tarihi itibari ile alınacak olup en geç başvurular 6 Ağustos 2021 tarihinde sona ereceği kurum tarafından resmi gazete üzerinden duyuruldu.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.