Sayıştay KPSS puanı ile 7 kamu personeli alımı

Sayıştay KPSS puanı ile 7 kamu personeli alımı

Yayınlanan en son resmi kamu iş ilanı ile Sayıştay Başkanlığı bünyesine KPSS puanlı 7 yeni kamu personeller alınacak. Sayıştay hangi unvan da personel alacak? Sayıştay KPSS puan şartı nedir? Sayıştay kamu personeli alımında yaş var mı?

Sayıştay Başkanlığı tarafından yayınlanan en son resmi kamu iş ilanı ile başkanlık bünyesine yeni sözleşmeli 7 kamu personeli alımı yapılacak. Alınacak personeller bilişim personeli unvanı ile sözleşmeli devlet memuru olarak çalıştırılacak.

Sözleşmeli Personellerin branş dağılımı

Sözleşmeli alınacak personellerde branşlara göre sayılar şöyle açıklandı;
Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı olarak 2 kişi, Kıdemli Siber Güvenlik Uzmanı 1 kişi, Kıdemli Sistem Uzmanı 1 kişi, İş Zekası Uzmanı 2 kişi, Ağ Uzmanı 1 kişi olacak şekilde Sayıştay Başkanlığı sözleşmeli bilişim kamu personel alımı branş dağılımı açıklandı.

Başvuracak adayların 2019 ile 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavında P3 puanının %70 i ile son 5 yıl içinde yapılan İngilizce dil sınavından (YDS) aldığı puanın %30 u esas olacak şekilde her pozisyondan alınacak kamu personel sayısının 5 katı aday sözlü sınava çağrılacak.

Yabancı dil sınavına girmeyen diğer adayların başvurusu da kabul edilecek yalnız dil puanı sıfır kabul edilerek sözlü sınavına alınabilecekler.

Lisans bilişim bölümlerinden başvurular alınacak

Sayıştay tarafından yapılacak bu kamu alımı için başlıca alım şartları ise adayların lisans bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun kişiler başvurabilecekler.

Başvuracak adayların yazılım ile yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu tür süreçlerin yönetimi hususun da ya da büyük ölçekli ağ sistemlerinin kuruluşu ve yönetim konusunda en az 5 yıl mesleki deneyime sahip olması,

İşin gerektirdiği özelliklere muhakeme yeteneğine ve temsil kabiliyetine sahip olup yoğun iş temposuna ayak uydurabilme ve takım çalışmasına yatkın olan
Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelemiş veya muvazzaf askerlik hizmetinden muaf ya da yedek sınıfa geçirilmiş olanlar başvurabilecekler.

Her aday Sayıştay ilanından sadece bir tane kadroya başvurabilecek

Sayıştay iş ilanına başvuracak adayların 19 Nisan 2021 tarihinden 03 Mayıs 2021 tarihi iş saati sonuna kadar Sayıştay Başkanlığı İnönü Bulvarı 06520 No:45 Balgat/Çankaya/Ankara adresine adayların bizzat son başvuru tarihi dikkate alınarak posta yolu ile başvurularını yapabileceklerdir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamu personeli alım

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.