Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) 20 Memur ve Kamu Personeli Alımı

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) 20 Memur ve Kamu Personeli Alımı

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı 20 memur ve kamu personeli alımı yapacağını ilan etti. SSB personel alımı şartları neler? Kimler bu alıma başvurabilir. KPSS puanı isteniyor mu?

Cumhurbaşkanlığı SSB 20 Memur ve Kamu Personeli Alımı Duyurusu

Savunma Sanayii Bakanlığı 20 memur alımı ve kamu personeli alımı yapacağını ilan etti. Başvuruları alınacak kişilere uzman yardımcısı unvanı verilecek. SSB personel alımı başvuru şartları ile nasıl başvuru yapılacağı kılavuz şeklinde adayların erişimine açıldı.

Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmaları (01.01.1986 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir),

Askerlik durumu itibarıyla; askerlikle ilgilerinin bulunmaması (muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmaları).

savunma-sanayii-uzman-yardimcisi-alimi.jpg

Görevlerini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalıklarının bulunmaması gerekmektedir.

2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından ilan metninde yer alan öğrenim bölümlerine karşılık gelen puan türlerinden 85 (seksen beş) ve üzeri puan almış olması isteniyor.

15.11.2019 tarihinden sonra açıklanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) İngilizce alanında en az 80 (seksen) puana veya Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlik Tablosuna göre uluslararası geçerliliği olup YDS/e-YDS sınavlarına denkliği kabul edilen yabancı dil sınav puanına sahip olmaları gerekiyor.

İşletme, İktisat ve uluslararası ilişkiler bölümü mezunu olması gerekiyor.

Ayrıca elektrik-elektronik, endüstri, makine, makatronik, uçak, uzay, havacılık, bilgisayar, yazılım, metalürji ve malzeme mühendislikleri bölümleri mezunları başvuru yapacaktır. Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının ilgili bölümlerinden mezun olmaları gerekiyor.

SSB Başvuru Şekli ve Tarihleri

Adaylar başvurularını; 1 Kasım 2021 ile 15 Kasım 2021 tarihleri arasında Başkanlığın internet sitesindeki (www.ssb.gov.tr) sınav başvuru ekranında tanımlı olan bilgileri eksiksiz doldurarak son başvuru tarihi olan 15 Kasım 2021, Pazartesi günü mesai bitimine kadar (saat 18:00) sisteme yükleyeceklerdir.

Geniş Bilgi İletişimi

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı Personel ve Eğitim Daire Başkanlığının (312) 411 91 36, (312) 411 93 02, (312) 411 96 85 ve (312) 411 88 20 numaralı telefonlarından edinilebilir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum