Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 203 Kamu Personeli Alımı Başvuru

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 203 Kamu Personeli Alımı Başvuru

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı çeşitli kadrolarda görevlendirilmek üzere 203 adet sözleşmeli kamu personeli alımı yapıyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 203 sözleşmeli kamu personeli alımı yapıyor. Büro personeli, destek personeli ve mühendis olmak üzere birçok alanda personel alımı yapılacak. Kadro dağılımları ise şu şekilde açıklandı:

60 büro personeli alımı,

40 destek personeli alımı

15 mühendis alımı

Adayların başvuru şartlarını taşımaları halinde başvurularını “pdb.bandirma.edu.tr” üzerinden 26 Aralık 2021 tarihine kadar yapmaları bekleniyor. Türkiye’nin çeşitli illerinde çalışacak olan personel alımlarının gerçekleşmesi için başvurulan pozisyona uygun olan adayların başvurusu kabul edilecek.

203 Personel Alımı Özel Şartlar

Adayların tamamında 35 yaşından gün almamış olma şartı aranıyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı personel alımı için KPSS şartı da bulunuyor. Bilgisayar, Muhasebe, İşletme, Sekreter, Grafiker, Maliye gibi birçok farklı alanda büro personeli alınacak.

Aşçı, şoför, bahçıvan ve 28 hizmetli alımı da bu alım dahilinde destek personeli olarak alınacaktır Ayrıca çeşitli mühendislik mezunları da başvuru yapacaklar. Endüstri, Makine, Elektrik, Gıda, Harita, Bilgisayar ve Metalurji Mühendisliğinden mezun olan adayların alımları yapılacaktır.

Her aday tek bir kadro için başvuru yapabilecek, birden fazla başvurusu olanların adayların başvuruları değerlendirme dışı olacaktır.

Başvuruların Değerlendirilmesi

Başvuruların değerlendirilmesi için adayların yazılı ve sözlü sınava girmeleri gerekiyor. KPSS sonuçları için adayların ilgili puan türlerinden aldıkları puanlar yüksekten düşüğe doğru sıralanacak olup, puanı en yüksek olan adaydan liste oluşturulmaya başlanacaktır. Eksik ya da yanlış beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı personel alımları için ilgili adaylar merkez ve taşra teşkilatlarda görev yapacaklar. Göreve engeli olmayan kadın ve erkek adaylar 657 sayılı devlet memurları kanununa göre 4/B sözleşmeli personel olarak görev yapacaklar.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.