Samsun Büyükşehir Belediyesi 110 Zabıta ve İtfaiye Eri Alım İlanı

Samsun Büyükşehir Belediyesi 110 Zabıta ve İtfaiye Eri Alım İlanı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı 110 zabıta memuru ve itfaiye eri alımı yapılacak. ilan yeni yayınlanarak kılavuz adayların erişimine sunuldu. Büyükşehir zabıta ve itfaiye eri alımı başvuru artları neler olduğu detayları yazımızda…

Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına 110 zabıta memuru alımı ve itfaiye eri alımı yapılacağını yayınladı. Alıma başvuru yapacaklar için kılavuz ve içerisinde kadro dağılımları sunuldu.

İtfaiye eri alımı 40 kişi ve zabıta memuru alımı 70 kişi olarak gerçekleştirilecektir.

Başvuru Özel Şartları

Zabıta memuru ve itfaiye eri kadroları için, mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olması gerekiyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmaması isteniyor.

Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesi ve Belediye İtfaiye Yönetmeliği’nin 15/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru ve itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediye tarafından yapılacaktır.

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olması isteniyor.

İtfaiye Eri kadrosuna başvuracak adaylar için sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları gerekiyor.

Başvuracak adayın 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekiyor.

Kılavuz içerisinde belirtilen önlisans ve lisans mezunu olması gerekiyor.

Başvuru tarihleri ve şekli

Adaylar 16 Ağustos 2021 tarihinden 20 Ağustos 2021 tarihi mesai günlerinde yukarıda sayılan belgeler ile birlikte, sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümü yaptırmak üzere Samsun Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisleri Denizevleri Mahallesi. Adnan Menderes Bulvarı No:27 Atakum/Samsun adresine şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.