Sağlık Personeli Alımında Yeni Atanma Dönemi Takvimi Yayınladı

Sağlık Personeli Alımında Yeni Atanma Dönemi Takvimi Yayınladı

Ülkemizde görev yapan tüm sağlık personellerini yakından ilgilendiren ve beklenen bakanlık personeli atanma kurası başvuru tarihleri ve atanma takvimi süresince yapılması gerekenler yayınlandı. Sağlıkta yapılacak bu atanma sürecinin tamamı haberimizde.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışan kamu personellerinin 2021 yılı 2. Dönem ilk defa ve yeniden atama kura takvimi yayınlandı.

Yayınlanan bu Sağlık Bakanlığı atama takvimi ile bakanlık ve bağlı kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının sağlık personeli ihtiyaçlarının karşılanması için uzman, uzman hekim, uzman diş doktoru, diş doktoru ile eczacı kadrolarına yayınlanan atama takvimine göre noter kurası ile atamalar gerçekleştirilecek.

Devlet Hizmeti Yükümlülüğünü Tamamlamış Uzman Tabipler Başvuru Yapabilecek

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak bu noter kurası ile atanma işlemlerine;

Bakanlık ve bağlı kuruluşları ile kamuda memur olarak çalışanlar haricinde diğer pozisyonlarda çalışan eczacı, diş tabibi ve uzman diş doktorları,

Kamu kurumlarında devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan ve kura son başvuru tarihi itibariyle Devlet Hizmeti Yükümlülüğünü tamamlamış olan tabip ve uzman tabipler başvuru yapabilecekler.

Aşağıda başvuru kılavuzunda belirtilen bütün şartları taşıyan ve başvurmak isteyen adayların 14 Eylül 2021 tarihine kadar başvurularını PBS programı üzerinden yapmaları gerekmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum