Sağlık Bilimleri Üniversitesi KPSS 15 4/B Sözleşmeli Personel Alımı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi KPSS 15 4/B Sözleşmeli Personel Alımı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi KPSS sıralamasıyla 15 4/B sözleşmeli personel alımı için ilana çıktı. Lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar Türkiye geneli başvuru yapacak. Başvuruları 22 Aralık 2023 tarihi bitimine kadar olacak.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi 15 Sözleşmeli Personel Alımı

Resmi Gazete ilanına göre 4/B sözleşmeli personel istihdamı yapılacak. KPSS puanı ile alıma başvuru yapacaklar lise, önlisans ve lisans mezunu olabilecek. Adaylar başvurularını aşağıda belirtilen şekilde 22 Aralık 2023 tarihi bitimine kadar yapabilir.

Temizlik personeli, tekniker, büro personeli, fizyoterapist ve hemşire alımı yapılacak.

Kamu Personeli Alım Detayları

1- Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya askerlikle ilişiği olmamak.

2- 657 sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

3- 2022 yılı KPSS sınavına girmiş olmak.

4- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

5- Adaylara hizmet sözleşmesi yapılacak olup, sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmediği belirlenen (tespit edilen) adayların sözleşmeleri 1 (bir) ay içerisinde feshedilecektir.

6- Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi gereğince, “Sözleşmeli olarak istihdam edilenler hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler. ”hükmüne uygun olması gerekiyor.

17- Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır.

8- Lisans mezunları için 2022 KPSS (B) grubu KPSS P3 puanı esas alınacaktır.

Önlisans mezunları için 2022 KPSS (B) grubu KPSS P93 puanı esas alınacaktır.

Ortaöğretim mezunları için 2022 KPSS (B) grubu KPSS P94 puanı esas alınacaktır.

9- Başvurularda ‘Kamu Görevlerinde İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uygulanır.

10- 7/24 Kesintisiz hizmet sunumu gereği nöbet usulü planlanan çalışma dahilinde gece nöbeti ve gece vardiyasında çalışmaya mani hali bulunmamak.

11-Üniversite gerekli durumlarda ilanın her aşamasında iptal veya değişiklik yapma hakkına sahiptir.

12- 17.04.2021 tarih ve 31457 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu” sözleşme yapmaya hak kazanan adaylar hakkında arşiv araştırması yapılacak olup arşiv araştırması olumlu sonuçlanması durumunda sözleşme yapacak aday ile iletişime geçilecektir.

13- İlanda istenilen sertifika ve belgeler ilan tarihinden önce sahip olunması gerekmektedir.

14- Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamazlar.

Başvuru şekli: Afyonkarahisar iş ilanlar: Adaylar https://ekampus.afsu.edu.tr/basvuru/ web adresinden başvuru yapılacak pozisyon için gerekli evrakları sisteme eksiksiz olarak yüklemesi ve başvuru işlemini tamamlaması gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.