Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Başvuruları 8 Mart’a Uzatıldı

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Başvuruları 8 Mart’a Uzatıldı

Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanı yayınlayarak 4 Mart 2024 tarihinde sona erecekti. Sağlık Bakanlığı yayınladığı son dakika bildirimle kamu personeli alımı başvuruları 8 Mart 2024 tarihi bitimine kadar süre uzatıldı.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Başvuru süresi 8 Mart’ta uzatıldı.

Kamu Personeli Alımı Süre Uzatım İlanı

28.02.2024 tarihinde Resmî Gazetenin 32474 sayısında yayınlanan 2024 Yılı İlk Defa Ve Yeniden Atama Kurasına ait ilan metninde başvuruların 4 Mart 2024 tarihinde saat 18.00’ de sona ereceği belirtilmiştir.

İlanda 4 Mart 2024 Pazartesi saat 18.00 olarak yer alan son başvuru süresinin 8 Mart 2024 Cuma saat 18.00’ e kadar uzatılması Bakanlığımızca uygun görülerek ilan ekinde yer alan takvim aşağıdaki şekilde güncellenmiştir. Başvuruları EKİP üzerinden yapılacak.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Sağlık Bakanlığı 2024 yılı yeniden atama kurası yayınlandı!

Resmi Gazete 20 Şubat 2024 ilanına göre Bakanlık kendi bünyesine sağlık personeli alımı yapıyor. Başvuru yapan adaylar arasından noter kurası çekerek işe alım olacak. EKİP üzerinden işlem yapılarak sonuca ulaşılacak.

Sağlık Bakanlığından:

2024 Yılı İlk Defa Ve Yeniden Atama Kurası İlanı!

Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun ek birinci maddesi ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik hükümlerine göre işe alım olacak.

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi, uzman eczacı ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama-yerleştirme iş ve işlemleri ilan edilen takvim çerçevesinde noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacaktır.

Bu kura eczacı unvanlı adaylar için 1. yerleştirme ve 2. yerleştirme olarak iki ayrı yerleştirme şeklinde yapılacak olup diğer unvan ve branşlar için sadece 2. yerleştirme işlemi uygulanacaktır.

Yerleştirmede ‘Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu için yabancı dil yeterliliğine sahip eczacı unvanlı personel alımı’ yapılacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.