Sağlık Bakanlığı 2021 Yılı Yeni Kamu Personel Alımı Başvuruları

Sağlık Bakanlığı 2021 Yılı Yeni Kamu Personel Alımı Başvuruları

Sağlık Bakanlığı 2021 yılı yeni kamu personeli alımı başvuruları ne zaman bitiyor? Sağlık Bakanlığı personel alımına kimler başvuru yapabilecek? Sağlık Bakanlığı Personel alım ilanı ne zaman yayınlandı?

Sağlık Bakanlığı 2021 yılında yeni kamu personeli alımı için yapılan ilanla Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğünde istihdam edilecek yeni personel alımları için ilanlar yayınlanmıştı. Yayınlanan ilan ile müdürlük bünyesine alınacak personel adayları için başvurular 26 Kasım 2021 tarihinde bitiyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında alınan puanın %70 i ile 2016 yılı ve sonrasında düzenlenen YDS sınav puanının %30 u esas alınarak yapılacak sıralamayla en çok puan alandan en az puan alan adaya doğru sıralama ile personeller seçilecek.

saglik-bakanligi-bina.jpg

Sağlık Bakanlığı 15 Bilişim Personel Alımı Başvurusu 27 Kasım 2021 Son

Sağlık Bakanlığı bünyesindeki bilgi sistemleri müdürlüğüne alınacak 15 sözleşmeli bilişim personeli adaylarının;

Lisans bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği bölüm mezunu olmaları,

Adayların bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bilmesi ve belgelemesi,

Erkek adayların muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş veya muvazzaf askerlik hizmetinden muaf ya da yedek sınıfına geçirilmiş olması gibi genel şartlar aranmaktadır.

Sağlık Bakanlığı 2021 Yılı Personel Alımı Başvuruları

Sağlık Bakanlığı 2021 yılı 15 Bilişim Personeli alımına başvuru yapmak için şartları taşıyan adaylar için başvurular hali hazırda devam ediyor. Başvurular 26 Kasım 2021 tarihi ne kadar e devlet üzerinden sağlık bakanlığı kariyer kapısı kamu işe alım ve kariyer kapısı CBİKO internet adresi üzerinden yapılacak.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum