Sağlık Bakanlığı 1468 Kamu İşçi Alımı Sonuçları

Sağlık Bakanlığı 1468 Kamu İşçi Alımı Sonuçları

Sağlık Bakanlığı geçtiğimiz günlerde İŞKUR üzerinden 1468 kamu işçi alımı yapmıştı. Başvuruların sona ermesinin ardından sonuçlar açıklandı. Sağlık Bakanlığı kamu işçi alımı sonuçlarınızı öğrenmek için başvuru ekranı sunuldu.

Sağlık Bakanlığı kamu işçi alımı başvuruları açıklandı. İŞKUR aracılığı ile başvuruların 26 Aralık 2022 ile 30 Aralık 2022 tarihleri arasında temizlik görevlisi alımı için sonuçlar açıklandı. Kurada isimleri çıkan adaylara başarılar diliyoruz.

Sağlık Bakanlığı Kamu İşçi Alımı Duyurusu

4857 sayılı İş Kanunu’nun 30 uncu maddesi ve ilgili hükümleri ile mezkûr Kanuna dayanılarak çıkarılan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 1.468 Eski Hükümlü/TMY statüsünde sürekli işçi alım kurası için İŞKUR tarafından il ve meslek bazında 26/12/2022 – 30/12/2022 tarihleri arasında başvurular alınmış ve Bakanlığımıza bildirilmiştir.

Sınava alınacak adayların listesi; İŞKUR’un gönderdiği ve talep şartlarına uyan öncelikli statüsü dışındaki başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle münhal kadronun dört katı asıl ve dört katı yedek aday noter huzurunda kura ile belirlenecektir. İl ve mesleklere göre ilan edilen kadro sayısı kadar asıl ve asıl sayı kadar da yedek aday için kura ile yerleştirme işlemi, Türkiye Noterler Birliği çekiliş programı ile Noter huzurunda 12 Ocak 2023 tarihinde saat 10:00'da Bakanlığımız Bilkent Yerleşkesinde gerçekleştirilecektir.

Kura çekilişine Bakanlığımız Merkez Teşkilatı ile başlanacak olup, daha sonra illerin trafik koduna göre sıralı şekilde, her bir il ve meslek için ayrı ayrı yapılacaktır. Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli hakkına sahip başvuran aday sayısı münhal kadro sayısının dört katını geçmediğinden, bu adaylar doğrudan sözlü sınava katılabileceklerdir.”

Hak kazanan adaylara sözlü sınav tabii tutularak mesleki bilgileri ölçülecek. 100 tam puan üzerinden hesaplama yapılacak.

Sağlık Bakanlığı Kura Sonuçları Ekranı

Sağlık Bakanlığı kamu işçi alımı için kura sonuçları açıklandı. Aşağıda verdiğimiz başvuru ekranından direkt sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz. Kamupersonelialim.com olarak hak kazanan adaylara başarılar diliyoruz.

Başvuru ekranı

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.