Resmi Gazetede Açıklandı! 10 Bin Polis Alımı Kadroları Belli Oldu?

Resmi Gazetede Açıklandı! 10 Bin Polis Alımı Kadroları Belli Oldu?

İçeriğimizde Resmi Gazete'de yayınlanmış olan polis alımı kadroları hakkında detaylı olarak bilgiler aktarılacaktır. Detaylar için içeriğimize göz atabilirsiniz.

10 bin polis alımı yapılması adına Cumhurbaşkanlığı tarafından da kararname onaylanmıştır. 10 bin polis alımı kadroları netleşmekte ve başvuruların yapılması adına Resmi Gazete'de de ilan onaylanmaktadır. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev almak üzere 10 bin polis alımı söz konusudur.

Kadro ilanının resmi gazetede yayınlanmasıyla birlikte 10 bin polis alımı yapılacağı netleşmiştir. Karar 20 Ocak 2023 gününde resmi gazetede yürürlüğe girmiştir. Bu karar sonrasında ise asıl konu başvuruların ne zaman yapılacağıdır.

EGM Alımı Kadro ve Kontenjanlar Nelerdir?

Yayınlanan kararname ile EGM için 10 bin kadro tahsis edileceği belirtilmiştir. Karar göre ise EGM merkezinde görev yapmak üzere bin, taşra teşkilatından görev yapmak için de 9 bin polis memuru alımı olacağı belirtilmiştir. Bu durumda 10 bin polis adlımı yapılacaktır. Buna ek olarak 1 narkotik suçlarla mücadele başkanı, 3 narkotik suçlarla mücadele başkan yardımcısı, 3 daire başkan yardımcısı, 17 de şube müdürü kadrosu açılmıştır. EGM alımı kadro ve kontenjanlar nelerdir? Konusunda bu şekilde alımlar yapılacaktır.

EGM Başvurular Ne Zaman?

10 bin polis memur kadrosu ile ilgili olarak EGM Polis Akademisi POMEM’e başvuru süreci başlamamıştır. Bu durumda kişilerin başvuru yapabilmesi adına başvuruların ne zaman yapılacağı net bir tarih olarak bilinmemektedir. Başvuruların ne zaman yapılmaya başlanacağı konusunda da resmi bir açıklama geldiğinde başvurular başlayacaktır. EGM başvurular ne zaman? Konusunda net bir tarih belirtilmemektedir.

Polis Alımında Aranan Şartlar Nelerdir?

10 bin olarak yapılacak olan polis alımlarında şartlar henüz belli olmamıştır. Ancak bir önceki polis alımları için belirli olanlar şartlar vardır. Bunlar ise ilk olarak T.C vatandaşı olmak, lise, önlisans ve lisans mezunu olunması, KPSS baraj puanını geçmiş olmak, yurtdışında eğitim alınmış ise denklik belgesi almış olmak gerekir. Polis alımı için aranan şartlar nelerdir? Konusunda bu belirtilenler de dikkate alınabilir.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.