Rekabet Kurumu 30 Personel Alımı Başvuruları 9 Nisan’da bitiyor

Rekabet Kurumu 30 Personel Alımı Başvuruları 9 Nisan’da bitiyor

Rekabet Kurumu başkanlığı personel alımı için ilana çıkmış ve başvuru kabul etmeye devam etmektedir. Başvurular 9 Nisan 30 personel istihdam edeceği üzere her dal için özel ve genel şartların ayrıntıları haberimizde..

Rekabet Kurumu Başkanlığı 30 personel alımı başvuruları 30 Nisan tarihinde sona erecek.

Rekabet Kurumu nezdinde rekabet uzman yardımcılığı alım ilanında 15 kadroluk genel, 10 kadroluk hukuk ve 5 kadroluk bilişim dallarında alım yapılacaktır. İlan 09 Nisan 2021 tarihine kadar devam ediyor.  Peki bu kadrolar için adaylarda aranan şartlar nelerdir? Başvuru tarihi ve süreç nasıl işleyecek? Yazılı sınav ve sözlü sınav olacak mı?

rekabet-kurumu-baskanligi.jpg

Adaylardan aranan şartlar:

15 kadroluk genel rekabet uzman yardımcılığı alımı için adayların öncelikle Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya Endüstri Mühendisliği ya da İşletme Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olması ve KPSS puanının en az 85 olması ve ilk 300 kişi içerisinde bulunması,

10 kadroluk hukuk rekabet uzman yardımcılığı alımı için adayların öncelikle Hukuk fakültesinden mezun olması ve KPSS puanının en az 80 olması ve ilk 200 kişi içerisinde bulunması,

5 kadroluk bilişim rekabet uzman yardımcılığı alımı için adayların öncelikle İstatistik ve Bilgisayar, Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Matematik ve Bilgisayar, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği bölümlerinin birinden mezun olması ve KPSS puanının en az 80 olması ve ilk 100 kişi içerisinde bulunması gerekmektedir.

Adayların DMK 48 maddede yer alan genel şartları taşıması gereklidir. Bunun yanı sıra ise yine adaylardan sınav tarihinde 35 yaşını doldurmamış olması, görevi için bir engelinin bulunmaması şartları aranmaktadır.

Adayların bu şartları sağlaması durumunda Rekabet Kurumunun resmi internet sitesi üzerinden başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmaları gerekmektedir. Yine kurum tarafından istenen belgelerin aslı ve fotokopisi de adayın yanında bulundurması gerekmektedir. İnternet üzerinden başvurusunu tamamlayan adaylardan sınava girmeye hak kazananlar kurumun resmi internet sitesi üzerinden ilan edilecektir.

Sınava girmeye hak kazanan adaylar 24 Nisan 2021 tarihinde yazılı sınava tabi tutulacaklardır. Yazılı sınavda başarılı olanlara e-mail ve telefonla kurum tarafından ulaşılarak sözlü sınav tarihi ve yeri hakkında bilgi verilecektir.

Ayrıca adayların bu hususları kurumun resmi sitesinden anbean takip etmeleri de gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.