Özelleştirme İdaresi 2021 Yılı 15 Kariyer Kamu Personeli Alımı

Özelleştirme İdaresi 2021 Yılı 15 Kariyer Kamu Personeli Alımı

Özelleştirme İdaresi 2021 yılı kamu personeli alımı için ilanı yayınladı. Başkanlık bünyesine alınacak kariyer tanımlı personel alımı Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak? Başvuru kılavuzu haberimizde.

Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı son dakika resmi kamu personeli alımı iş ilanı ile bünyesine 15 kişi kariyer A grubu kadroda personeller alacak. Başkanlık tarafından yapılan açıklamada personeller Genel İdare Hizmetleri sınıfından ve giriş sınavı düzenlenmek suretiyle seçilecekler.

Uzman Yardımcısı olarak alınacak personel adayları içerisinden 2 kişi Hukuk mezunları arasından, 10 kişi siyasal bilgiler, iktisat, işletme, bölüm mezunları arasından, 3 kişi lisans Şehir ve bölge planlama bölüm mezunları arasından alınacak.

zellestirme-iadaresi-kariyer-personel-alim.jpg

Özelleştirme İdaresi 2021 Yılı Uzman Yardımcısı Personel Alım Sınavı Başvuru Şartları

Özelleştirme idaresi 2021 yılı personel alımı uzman yardımcısı sınavında adayların 22 Kasım 2021 tarihi itibariyle şartların ölçümü gerekmekte.

Başvuracak kişilerin memuriyet genel şartlarını taşımaları,

2021 yılı Ocak ayı ilk günü esas alınarak 36 yaşından gün almamış olmak,

2020 ve 2021 yılında düzenlenen KPSS sınavlarından bölümlerine göre asgari en az 80 puan almış olması şartları aranmakta.

Sınav Başvuru Tarihi ve Şekli

Uzman Yardımcısı 15 kişi personel alımı başvuru şartlarını taşıyan personel adaylarının 12 Kasım 2021 tarihi ile 22 Kasım 2021 tarihleri arasında başvurularını başkanlığın internet sitesi “oib.gov.tr” adresinden yapmaları gerekmekte.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.