ÖSYM Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

ÖSYM Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Başvuru Ekranı Açıldı

ÖSYM bugün yayınladığı ilan ile bünyesine sözleşmeli kamu personeli alımı gerçekleştirecek. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi personel alımı başvuruları ne zaman? Başvurular nereye yapılacak?

Resmi kamu personeli alımı ilanları yayınlanıyor güncel yapılan son iş ilanı ile ÖSYM bünyesine yeni sözleşmeli personeller alınacak. Yapılacak alımda personellerin KPSS puanları ve diğer unsurlar göz önüne alınacak.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Bünyesine Sözleşmeli Bilişim Personeli
Ölçme seçme ve yerleştirme bünyesine alınacak kamu personelleri kurumun bilgi güvenliği ve yönetimi daire başkanlığında çalıştırılacaklar.

Adaylar 2020 yılında düzenlenen KPSS P3 puanının %70 i ile YDS (Yabancı Dil Sınavı) puanının %30 u göz önüne alınarak başarı puanı belirlenecek ve puanı en yüksek adaydan başlanılarak 3 kişi alım için alım sayısının 10 katı aday sözlü sınavına çağırılacak.

ÖSYM İyi Derecede İngilizce Bilen Personel Alacak

ÖSYM bünyesine alınacak personel adaylarının özellikle iyi derecede yazılı veya sözlü olarak İngilizce diline hakim olması,

Devlet memuru olma genel şartlarını taşıması,

Adayların lisans bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği bölüm mezunu olması,

Adayların bilgisayar çevre birimleri donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olması ve güncel programlama dillerinden en az ikisini bilmesi,

Erkek adayların askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik hizmetini yapmış olması, erteletmiş olması ya da muaf olması şartları bulunmaktadır.

ÖSYM Brüt 16 Bin TL Maaşlı Personel Alımı Başvuruları

ÖSYM tarafından yapılacak 16 Bin TL maaşlı personel alımı başvuru kılavuzundaki şartları taşıyan ve başvuru yapmak isteyen adayların sınav başvuru formunu bilgisayar ortamında eksiksiz olarak doldurması ve imzalaması sonrasında 01 Ekim 2021 tarihi ile 15 Ekim 2021 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığı Üniversiteler Mahallesi İhsan Doğramacı Bulvarı No:1 Bilkent ANKARA adresine bizzat ya da son başvuru tarihinde ÖSYM nin elinde olacak şekilde posta ile yapılabilecek.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.