ÖSYM 6 Kamu Personeli Alımı (Devlet Kadrosu)

ÖSYM 6 Kamu Personeli Alımı (Devlet Kadrosu)

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığında kamu personeli atama duyurusu yayınlandı. Farklı özelliklerde 6 kamu personeli alımı yapılacak. Devlet kadrosuna alım nasıl yapılacak.

ÖSYM Başkanlığı kamu personeli alımı yapacak. 6 kişilik alım yapacağını duyuran Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının ilanına göre 6 devlet kadrolu kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığında hizmet etmek isteyenler için alımı yapılacak kadrolar 2 kişilik İngilizce tercümanı, 1 kişi bilişim personeli, 1 kişi biyoloji öğretmeni, 1 kişi avukat, 1 kişi kimya öğretmeni olacak şekilde kadro dağılımı yapılmıştır.

Kamu Personeli Alım Başvuruları ve Alım Tarihleri

Başvuru yapacak adaylar için başvurular online olarak kılavuzda belirtildiği üzere ÖSYM AİS internet adresi üzerinden giriş yaptıktan sonra sınav başvuru formunu eksiksiz ve doğru şekilde doldurulacak şekilde tamamlandıktan sonra başvurular yapılacaktır.

Başvurular bu ilan yayınlandığı tarihi itibari ile alınmaya başlanmış olup en geç müracaatlar 14 içerisinde 29 Kasım 2021 tarihine kadar saat 23:59 da sona erecek şekilde ayarlanmıştır.

Kamu Personeli Alım Şartları

2020 veya 2021 yıllarında yapılan KPSS Lisans sınavlarına girmiş ve unvanın gerektirdiği gruplardan en az 75 puana sahip olma,

Yurt içi üniversitelerden 4 yıllık olanlardan unvanın gerektirdiği bölümlerden mezun olma,

Kamusal haklardan mahrum bulunmama,

Sınavın yapılacağı tarih itibari ile 35 yaşını geçmemiş olma,

Devamlı olarak görev yapmasına engel hastalığı bulunmama şartları ile alımlar gerçekleştirilecektir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.