OGM ve Tarım KPSS Şartsız 118 Kamu Personeli Alımı

OGM ve Tarım KPSS Şartsız 118 Kamu Personeli Alımı

Orman Genel Müdürlüğü ve Tarım Orman Bakanlığı 118 adet kamu personeli alımı KPSS şartsız alınacağı belirtildi. Başvuru kılavuzu haberimizde yer almaktadır.

Kamuya personel alımları yapılmaya davam ediyor. Orman Genel Müdürlüğü ve Tarım ve Orman Bakanlığı işçi alımları kapsamında personel alımı yapacağını ilan etti.

Başvuruda bulunacaklar için toplamda Orman Genel Müdürlüğü ve Tarım ve Orman Bakanlığı bünyelerine 118 adet işçi alımı yapılacak.

Başvuru yapacaklar için alımlar 13 farklı unvanda yapılacak olup alımı yapılacak unvanların Tarım Hizmetleri İşçisi 68 kişi, 27 Genel Temizlik Görevlisi, inşaat işçisi 4 kişi, 4 kalorifer işçisi 4 kişi, aşçı 4 kişi, 3 sıhhı tesisatçı, kaynakçı 2 kişi, oto boyacı 3 kişi, Soğutmacı ve Havalandırmacı (İklimlendirme) işçisi 1 kişi, 1 ağır vasıtaişçisi 1 kişi, gemi adamı 1 kişi olmak üzere 118 işçi alımı yapılacak.

Başvuruda Aranan Şartlar Neler

Başvuruda bulunacaklar için adayların Türk soylu Türk vatandaşı olması gerektiği kurum tarafından açıklandı.

Başvuru yapacak adaylarda Kamusal haklarından mahrum olmamak, erkek adaylar için askerlik ile ilişiğinin bulunmaması gerekiyor.

Af olmuş olsa dahi devletin güvenliğine karşı suçlardan veya herhangi bir yüz kızartıcı suçtan dolayı daha önce hiç mahkum olmamış olmak gerekmektedir.
Başvuruda aranan şartlar arasında herhangi bir SGK kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olma şartı da aranmaktadır.

Alımlarda yaş şart sınırının en az 18 yaşını tamamlamış olma ve en büyük yaş şartının ise 40 yaşından gün almıyor olma şartı aranıyor.

Başvurular Nasıl Yapılır

Başvuru yapacaklar için bu ilan 20 Eylül 2021 tarihi pazartesi günü İŞKUR üzerinden yayınlanacak olup başvurular 4 gün içerisinde 24 Eylül tarihine kadar yapıla bilecek olup başvurular sadece İŞKUR resmi sitesinden yapılacaktır.

Güncel iş ilan numaralarına erişmek isteyen adaylar için sitesi takipte kalarak öğrene bilirsiniz.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
18 Yorum