OGM orman muhafaza memuru ve kamu personeli alımı nasıl yapar

OGM orman muhafaza memuru ve kamu personeli alımı nasıl yapar

Orman Genel Müdürlüğü orman muhafaza memuru ve kamu personeli alımı kuruma nasıl yapar. KPSS şartı, mezuniyeti ve diğer şartlarına göre nasıl personel alımı yapılır? Başvuru süreçleri nasıl işlemektedir?

Orman Genel Müdürlüğü tarafından (kamu personeli alımı) büro personeli, tekniker, memur, VHKİ, katip, orman muhafaza memuru, güvenlik görevlisi, hizmetli gibi unvanlarda KPSS B gurubunda memur statüsünde atamalar yapmaktadır. Bunların yanı sıra OGM tarafından yıl içerisinde yaklaşık 1000 kontenjanda daimi işçi alımları yapılmaktadır. Üstelim bu tür işçi alımları da yıl içerisinde ihtiyaca göre birden fazla defa da yapılabilmektedir.

OGM tarafından KPSS B gurubunda yapılan atamalarda adaylardan öncelikle T.C. vatandaşı olması, 35 yaşını doldurmamış olması, kamu mahrumiyeti bulunmaması, kesinleşmiş hapis cezası bulunmaması, KPSS puanı en az 60 olması, unvana göre mezuniyet veya ilgili sertifikalarının olması gibi genel ve özel şartlar istenmektedir.

Bu şartları taşıyan adaylara Orman Genel Müdürlüğü tarafından sözlü veya yazılı sınav uygulanmamaktadır. ÖSYM aracılığıyla KPSS puan sıralamasına göre merkezi atama yöntemiyle KPSS B gurubunda memur atamaları yapılmaktadır.

OGM bünyesindeki merkez ve taşra teşkilatlarının ihtiyaçlarına göre kadro tahsisi yapıldıktan sonra KPSS puan sıralamasına göre asil ve yedek atamaları yapılmaktadır. Ataması bu şekilde yapılan adaylardan ise işe başlama aşamasıyla ilgili evraklar istenmektedir. İş başvuru formu, güvenlik ve arşiv araştırma formu, fotoğraf, mezuniyet belgesi, sürücü belgesi, KPSS çıktısı, yerleştirme çıktısı gibi belgeler istenebilmektedir.

Orman Genel Müdürlüğü tarafından İŞKUR aracılığıyla duyurusu yapılan daimi işçi alımlarında ise iş makinesi operatörü, ağır makine operatörü, dozer operatörü, grayder operatörü, traktör operatörü, ekskavatör operatörü, temizlik işçisi, güvenlik görevlisi, beden işçisi gibi unvanlarda yapılmaktadır.

Operatör alımlarında sözlü sınav ve uygulamalı sınav yapılmaktadır. Tabiki adaylardan operatörlüğüne dair sürücü belgesi ve diğer belgeler istenmektedir. Bazı durumlarda operatörlerden önceki tecrübelerini gösterir belgeler de istenebilmektedir. Bunun dışında temizlik işçisi, güvenlik görevlisi veya beden işçisi gibi alımlarda ise kura yöntemi uygulanmaktadır.

Adaylar bu ilanlara anlık ulaşmak için aşağıda bulunan ücretsiz cep uygulamasını indirmesi gerekiyor.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.