MSB 30 Bin Personel Alımı ve İşçi Alımı Bakan Açıkladı

MSB 30 Bin Personel Alımı ve İşçi Alımı Bakan Açıkladı

Bakan Hulusi Akar, Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde 30 bin personel alımı ve işçi alımı yapılacağının müjdesini verdi. MSB tarafından yapılacak 30 bin işçi alımı ne zaman gerçekleşecek? Başvurular nasıl yapılacak?

Milli Savunma Bakanlığı Personel Alımı ve İşçi Alımı İlanı Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) personel alımı ile ilgili müjdeyi Bakan Hulusi Akar duyurdu. Duyurusunda sözlü ve net bir ifade ile 30 bin personel alınımının gerçekleşeceğini dile getirdi. Peki MSB başvuruları nereye yapılacak ve söz konusu işçi alımları ne zaman gerçekleşecek? İşte MSB personel alımı başvurusu hakkında açıklananlar…

Basın toplantısında Bakan Akar, savunma ve güvenlik konularını ele aldı. Savunma ve güvenlik konularının değerlendirildiği toplantıda personel konusuna da değinildi. MSB kadrosunda bulunan boş kadroların doldurulması için işçi temini yapılacağını bildiren Bakan, konu hakkında net bir sayı verdi. 30 bin 62 personelin MSB bünyesine alınacağı kesin şekilde ifadede geçti. Ayrıca personel alımı sürecinin başladığını belirterek, söz konusu süreç için uygulamaların devam etmekte olduğunu da bildirdi. Böylelikle personel alımlarından sonra yeni bir personel alımı mı söz konusu olacak sorusu akıllara takıldı.

MSB 30 Bin Askeri Personel Alımı Bildirimi

Savunma ve güvenlik konularının yer aldığı basın toplantısında; Akar, askeri personel teminin önemine vurdu yaptı. Özellikle nitelikli insan gücüne ihtiyaç duyulduğunun altını çizdi. Devlet memuru, işçi, subay, astsubay ve diğer askeri personel, askeri öğrenci ve bunlar ile birlikte sözleşmeli er alımlarına ait görüşmelerin devam edildiği, toplantıda alınan notlar arasındaydı. Bakan Akan tarafından gelen bildirimde, bu yılki planlar hakkında durum analizine yer verildi. Planların tamamlanmış olduğu ve plan çerçevesinde 30 bin personel alımının gerçekleşeceğinin altı çizildi. Planlama sürecinin sonuna gelindiği, planlananların uygulanması aşamasında bulunulduğu bildirilenler arasındaydı.

msb-30-bin-personel-alimi-isci-alimi.jpg

Askeri öğrenci aday belirleme sınavı 2 Nisan 2023 tarihinde yapılacak. Bildirilen tarih itibariyle öğrenci alımına yönelik çalışmalara başlanmış olacak. Ardından Haziran ayı içerisinde mülakat süreci ile devam edilecek. Planlama süreci hakkındaki konular konuşulurken planlanan takvim sürecinden bahseden Bakan Akar, tüm gençleri Milli Savunma Bakanlığı’na davet etti. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin geleceği ile birlikte Savunma ve Güvenlik kadrolarında gençlere ihtiyaç duyulduğunu bildirdi. Bakan, konuşmasına şu sözler ile devam etti. Bahsi geçen geleceğin; parlak ve aynı zamanda da kutlu bir gelecek olduğunun, gençlerimiz tarafından bilinmesini temenni ettiklerini dile getirdi.

MSB Personel Alımı Başvuruları Başladı Mı?

Milli Savunma Bakanı Akar, 30 bin personel alımı konusunda net bilgiler sundu. Ancak henüz resmi bir başvuru alım kılavuzu yayınlanmadı. Başvuru detayları kamuoyu ile paylaşıldığında Kamu personeli Alım sitemizin içeriğindeki haberlerden takip edebileceksiniz.

MSB Personel Alımı

MSB İşçi Alımı

Bakanlık İlanları

Kamu İlan

Güncel İş İlanları

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.