MİT Kamu Personel Alımı! Sağlık Personeli, Tekniker ve İha Pilotu Alımı

MİT Kamu Personel Alımı! Sağlık Personeli, Tekniker ve İha Pilotu Alımı

Millî İstihbarat Teşkilâtı (MİT) kamu personel alımı ilanı yayımlandı. 7 branş arasında tekniker alımı, sağlık personeli alımı ve iha pilotu alımı yapacak. Yayımlanan ilan başvuru ekranı sunuldu. Adaylara kolay erişim olsun diye başvuru ekranı ekledik.

MİT Kamu Personel Alımı İş İlanları

Kadın ve erkek adaylardan MİT (Millî İstihbarat Teşkilât) personeli olmak için aranan şartlar son dönemde popüler aranan konular arasındadır. En az önlisans mezunlarından yapılacak olan alımlar için KPSS puan şartının aranmadığı belirtilmektedir. Kamupersoneliliam.com ekibi olarak sizlere gerekli şartları sunduk.

MİT Memur Alımı Müracaat Kriterleri Nedir? Hangi Kadrolarda Alım Yapılır?

İstihbarat Uzmanı Alımı: Söz konusu kadroya müracaat etmek isteyen adayların 35 yaşını tamamlamamış olması ve üniversitelerin lisans eğitimi veren bölümlerinden birinden mezun olmuş olması gerekmektedir. İngilizce, Almanca veya Fransızca dillerinden ÖSYM tarafından yapılmış olan YDS sınavına girerek 70 taban puanını karşılıyor olmanız gerekmektedir.

Dil Uzmanı Alımı: İlanın yayın tarihi itibariyle 40 yaşını doldurmamış olan adaylardan alım yapılacaktır. Adayların tercümanlık, dilbilimi, çeviribilim edebiyat bölümleri de öğretmenlik bölümlerinden birinden örgün eğitimini tamamlamış olması istenmektedir. Ayrıca İspanyolca, İtalyanca ve Hollanda dilleri için üniversitelerin en az 4 yıllık bölümlerinden birinden mezun olmanız istenmektedir.

Mühendis Alımı: 34 yaşını tamamlamamış olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından yapılacak olan alım için bilgisayar, elektronik, elektrik-elektronik, elektronik ve haberleşme, matematik veya fizik mühendisliği lisans mezunu olmuş olmanız gerekmektedir. İngilizce dilinden YDS sınav puanına sahip olmanız gerekmektedir.

İHA Sistemleri Pilotu Alımı: 35 yaşından gün almamış olan ve lisans düzeyinde bilişim sistemleri, elektrik, elektronik, elektrik-elektronik, elektronik ve haberleşme, bilgisayar mühendisliği, makine mühendisliği, mekatronik harita, geomatik, uçak, uzay ve kontrol otomasyonu, meteoroloji mühendisliği bölümü mezunlarından alım yapılacaktır.

Sağlık Personeli Alımı: Doktor ve sağlık personeli kadrosu sonunda yapılacak olan alımlar için en az 5 yıl fiili olarak mesleki tecrübe kazanmış olmanız ve 44 yaşını doldurmamış olmanız istenmektedir.

Tekniker Alımı: “Bilgisayar programcılığı, bilgisayar programlama, bilgisayar teknolojisi, bilgisayar teknolojileri ve bilişim sistemleri, bilgisayar teknolojileri ve yönetim, bilgisayar teknolojisi ve programlama, bilgisayar operatörlüğü, bilgisayar ve enformasyon sistemleri, elektronik teknolojisi, elektronik haberleşme teknolojisi, elektrik, internet ve ağ teknolojileri, bilgi yönetimi, bilgi güvenliği teknolojisi, bilişim güvenliği teknolojisi, bilişim sistemleri ve teknolojileri, bilişim-yönetim, bilgisayar destekli tasarım ve animasyon, coğrafi bilgi sistemleri, çok boyutlu modelleme ve animasyon, grafik tasarımı, kontrol ve otomasyon teknolojisi, mekatronik, makine, mobil teknolojileri, web tasarımı ve kodlama, uçak teknolojisi, insansız hava aracı teknolojisi ve operatörlüğü” önlisans mezunu olmanız gerekmektedir.

Koruma ve Emniyet Memuru Alımı: Bölüm şartı aranmaksızın önlisans ve lisans mezunlarından yapılacak olan alım için önlisans mezunlarının 26, lisans mezunlarının için ise 29 yaşından gün alınmamış olması istenmektedir. Tercihen B sınıfı sürücü belgesine sahip olmanız gerekmektedir.

Askeri Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılmaktadır?

https://www.mit.gov.tr/mks/ adresi üzerinden müracaatlar online olarak alınmaktadır. Başvurularınızı ilgili siteden özgeçmiş belgelerinizi göndererek yapmanız gerekmektedir.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.