MİT Kamu Personel Alımı Başvuru Ekranı (3 Branş Başvuru Şartları)

MİT Kamu Personel Alımı Başvuru Ekranı (3 Branş Başvuru Şartları)

Milli İstihbarat Teşkilatı kamu personel alımı başvuru ekranı hizmet veriyor. 3 branşta başvuru şartları ile şekli sunuldu. MİT kariyer personel alımı hangi şartlarda ve nasıl alacağı detaylarını paylaştı.

MİT Kamu Personel Alımı Başvuru Ekranı Duyurusu

Milli İstihbarat Teşkilatı personel alımı başvuru ekranı hizmet vermeye başladı. 3 farklı branşta başvuru şartları paylaşıldı. İstihbarat uzmanı, dil ve mühendis alımı yapılıyor. Adaylar başvurularını yapması için başvuru linki sayfa sonuna ilave edilmiştir. MİT kariyer sayfası üzerinden kamu personel alımı yapılacaktır.

Dil Uzmanı Alımı

Dil uzmanı şartlarını sizlere sunuyoruz. İstihbarat uzmanı ve mühendis alımı için başvuru ekranından girince ayrıntılara ulaşacaksınız.

Dil uzmanları; yazılı, görsel ve işitsel kaynaklardan yazılı ve sözlü çevirileri gelişen teknolojileri de kullanarak titizlikle yapan ve istihbarat üretimini destekleyerek nihai ürünün oluşmasında önemli rol oynayan çalışanlarımızdır.

Dil uzmanı branşına başvurabilmek için aşağıdaki temel şartların sağlanması gerekmektedir:

Başvuru Koşulları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

40 yaşını doldurmamış olmak.

Aşağıda belirtilen eğitim gerekliliklerinden en az birini yerine getirmiş olmak:

İngilizce, Fransızca, Almanca dilleri için; üniversitelerin ilgili dilde Mütercim-Tercümanlık, Dilbilim, Çeviribilim, Edebiyat bölümleri, Öğretmenlik örgün lisans programlarının birinden mezun olmak (Yurt dışı mezuniyetlerinde YÖK denkliği aranmaktadır).

İspanyolca, İtalyanca ve Hollandaca dilleri için, üniversitelerin en az 4 yıllık örgün eğitim veren lisans programlarının herhangi birinden mezun olmak (Yurt dışı mezuniyetlerinde YÖK denkliği aranmaktadır).

Diğer yabancı diller için en az lise veya dengi okul mezunu olmak.

Aşağıda belirtilen yabancı dil kriterlerinden en az birini taşıyor olmak:

Sınav sonuçları 2017 yılı ve sonrasına ait olmak üzere İngilizce dilinden 90 veya üzeri YDS puanı almış olmak.

Sınav sonuçları 2017 yılı ve sonrasına ait olmak üzere Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Hollandaca dillerinin birinden 80 veya üzeri YDS puanı almış olmak.

Sınav sonuçları 2017 yılı ve sonrasına ait olmak üzere İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca, İtalyanca, Hollandaca dışında kalan ve YDS kapsamında bulunan dillerin birinden 60 veya üzeri YDS puanı almış olmak
YDS kapsamında yer almayan diller için; ilgili dilin yaygın olarak konuşulduğu ülkelerde en az 2 yıl bulunmuş olmak, okuduğunu ve dinlediğini anlama, yazma ve konuşma becerilerine iyi derecede sahip olmak.

Yukarıda belirtilen şartları sağlamayanların başvuruları değerlendirmeye alınmamaktadır.

Ayrıca, görevin gerektirdiği yabancı dil yeterliğinin ölçülmesi amacıyla yazılı ve sözlü sınavlar uygulanmaktadır.

Diğer taraftan güçlü yazılı-sözlü iletişim becerisi,

Yüksek sorumluluk bilinci,

Stres altında çalışabilme,

Detaylara önem verme,

Ketumiyet gibi kişisel özellikler dil uzmanlarında aradığımız diğer önemli nitelikler arasında yer almaktadır.

Kurum Tarafından Önemli Not: Başvurunuz Teşkilatın personel ihtiyaçları doğrultusunda değerlendirmeye alınmaktadır. Özgeçmiş formunu doldurmanız, başvurunuzun kabul edildiği ve tarafınızla mutlaka iletişime geçileceği anlamına gelmemektedir. Başvuru sahipleriyle SMS, e-posta, sabit telefon veya cep telefonu aracılığıyla irtibat kurulmaktadır.

Başvuru ekranı

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.