Milli Savunma Üniversitesi 200 kamu personeli alımı başvurusu 21 Nisan

Milli Savunma Üniversitesi 200 kamu personeli alımı başvurusu 21 Nisan

Milli Savunma Üniversitesi KPSS taban puanı şartı olmaksızın yayınladığı ilan için başvurular devam ediyor. MSÜ 200 kamu personeli alımı başvuruları 21 Nisan 2021 tarihi bitimine kadar yapılacak.

MSÜ KPSS puanı sıralaması ile alım yapacağını ilan etmişti. Başvurular için son gün 21 Nisan. Adaylarda aranan kriterler neler? Başvuru nasıl yapılacak, diğer tüm merak edilenler haberimizde.

Milli savunma üniversitesi en az lise mezunu ve KPSS taban puan şartı olmaksızın sözleşmeli personel alımı ile ilgili süreci devam etmekte. Gerekli başvuru şartlarını taşıyan adaylar için yazılı sınav süreci olacaktır. Farklı branşlarda 200 personelin istihdam edileceğinin açıklandığı ilanda e devlet şifresi ile kurumun resmi adresinden tamamlanacak olmasından dolayı herhangi bir sistemsel sorunla karşılaşmamak için adayların dikkatli olmasında yarar var.

Başvurular nasıl yapılacak

Kurumun resmi adresinden yapılacak başvurular için ilk şart e devlet şifrenizin olması. Eğer yok ise PTT merkez ve şubelerden temin edilebilir. Kurumun resmi adresinde yer alan başvuru ekranındaki ilgili adımları takip ederek tüm aşamalar tamamlandıktan sonra tercih yapma ekranına yönlendirilecek ve başvuru işlemi tamamlanacaktır.

Hangi branşlarda alım olacak

5 Mühendis, 1 Veteriner, 6 Psikolog, 2 Diyetisyen, 71 Hizmetli, 9 aşçı, 16 berber, 9 garson, 7 şoför, 19 terzi / ütücü, 10 Kaloriferci, 6 Marangoz teknikeri, 5 Boya metal işleri, 11 Elektrik teknisyeni, 10 tesisat, 3 harita ve kadastro teknikeri, 1 Fotoğraf Teknikeri, 1 Matbaa teknikeri, 3 makine teknikeri, 3 inşaat teknikeri, 1 iklimlendirme teknikeri alanlarında alım yapılacaktır.

Başvuru şartları

KPSS sınavı yeterliliği,

İlgili branşlar için yeterlilik şartlarına sahip olunması,

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.