Milli Savunma Bakanlığı MSB 2536 Kamu Personeli Alımı Kadroları

Milli Savunma Bakanlığı MSB 2536 Kamu Personeli Alımı Kadroları

Milli Savunma Bakanlığı MSB yeni 2536 kamu personeli alımı kadro dağılımını yayınladı. MSB personel alımı KPSS’siz olarak sözlü ve uygulama sınavı yapacak. Mesleklere göre alım yapacağı üzere sınava ihtiyaç duyulmuştur.

Milli Savunma Bakanlığı MSB 2536 kamu personeli alımı kadrolarını yayınladı. Yeni MSB personel alımı mesleklerde yapılacağı üzere KPSS’siz bir şekilde başvuru kabul edecektir. Başvurusu kabul edilen 10144 kişiye sınav ve uygulama yaptırılacaktır. Mesleklere göre en az ilkokul mezunu olanlar başvuru yapabilecektir.

İlan başvuru şekli ve hangi kadrolarda alınacağı sitemizden anlık olarak duyurulacağı üzere ücretsiz cep uygulamamızı ve facebook sayfamızı takip ediniz.

Sözlü ve uygulamalı sınava toplam kadronun 4 katı aday çağırılacak. Bakanlık 28 Temmuz'da kura ile 4 katı aday belirleyecek. Sınava girmeye hak kazanan adaylar daha sonra Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden duyurulacak.

Sözlü sınavda tüm adaylar 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecek ve 70 (yetmiş) puanın altında puan alan adaylar başarısız sayılacaktır. Adayların atanmaya esas başarı puanı ve başarı sırası bu puan üzerinden tespit edilecektir.

Sözlü sınav sonucunda, sınavda başarılı bulunan (70 ve daha üstü puan alan) yüksek puanlı adaydan başlanmak suretiyle ilgili ilanda belirtilen açık iş gücü miktarınca asil ve aynı sayıda yedek aday belirlenecek.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum