Milli Eğitim Bakanlığı 1588 Devlet Personeli Alımı

Milli Eğitim Bakanlığı 1588 Devlet Personeli Alımı

Milli Eğitim Bakanlığı 1588 kadroya personel alımı yapacağını duyurdu. MEB boş kalan kadroları doldurmak amacıyla 1588 pozisyona atama yapacağını ilan etti.

Milli Eğitim Bakanlığı 13 Kasım 2021 tarihinde yapmış olduğu atamalarda yetersiz başvuru ve çeşitli sebeplerden dolayı göreve başlamayan adaylardan boş kalan 63 fizyoterapist pozisyonu ve 1588 devlet personeli alımı pozisyonlarına aşçı ve aşçı yardımcısı alacağını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı Yayınladığı Duyuru;

“Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 2 nci maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi gereğince Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle 13.11.2021 tarihinde yapılan yerleştirme sonucu adayların tercihlerine yerleşememeleri, yetersiz başvuru ve çeşitli nedenlerle göreve başlayamayanlardan boş kalan 63 sözleşmeli fizyoterapist pozisyonu ile 1.588 sözleşmeli destek personeli pozisyonuna (aşçı, aşçı yardımcısı) personel alımı yapılacaktır.”

1588 Memur Alım İçin İstenilen Genel Şartlar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum kalmamak,

Herhangi bir suçtan dolayı mahkum bırakılmamak,

Devlet memurluğundan çıkarılmayı gerektiren herhangi bir ceza almamış olmak,

Herhangi bir sağlık sorunu olmadığına dair rapor almış olmak,

Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

KPSS P3, P93 ve P94 puan türlerinden puan almış olmak,

1588 Kamu Personeli Alımı İçin Gerekli Belgeler

Diploma aslı veya onaylı mezuniyet belgesi,

Aşçı ve aşçı yardımcısı pozisyonuna yapılan başvurular için istenilen sertifika veya beyan.

Personel Alımı Başvuruları

Milli Eğitim Bakanlığının alım yaptığı kadrolara başvuruda bulunmak için başvuruları 21 Mart 2022 ile 01 Nisan 2022 tarihleri arasında e-Devlet – Millî Eğitim Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) adresinden başvurularını yapmaları gerekmektedir. MEB, şahsen ve posta yolu ile yapılan başvuruları kabul edilmediğini duyurdu.

Hak kazanan adaylar 29 Nisan 2022 tarihinde Kariyer Kapısı ve Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesi (http://personel.meb.gov.tr/) adresi üzerinden duyurulacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum