Merkez Bankası 40 Kamu Personeli Alımı (Uzman Yardımcısı)

Merkez Bankası 40 Kamu Personeli Alımı (Uzman Yardımcısı)

Merkez Bankası 40 kamu personeli alımı yapıyor. Alımı yapılacaklar için başvurular başladı. Banka memuru olma şartları neler? Alımı yapılacaklara uzman yardımcısı unvanı verilecek.

Merkez bankası başka bir kuruluşa zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmamak şartı ile 40 kamu personeli alımı yapıyor. Başvuruları başlayan ilana 4 Ekim tarihine kadar işlem yapılabilir. Alınacaklar uzman yardımcısı unvanı veriliyor.

Başvurularda Aranan Genel Şartları

Adayların görevini yapmasına engel bir durumu bulunmaması gerekmektedir. aşka bir kuruluşa zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmamak, böyle bir yükümlülüğü varsa bunu Bankada çalışarak yerine getirmesi hususunda izin almış ya da bundan doğacak borcu ödemeyi kabul etmiş olmak. Şartlarını taşıyan adaylar başvurularını kolaylıkla yapabileceklerdir.

Başvuru İçin Gereken Belgeler

Nüfus cüzdanı, yabancı okul mezunları için denklik belgesi, adayların görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair belge, ikamet belgesi, yabancı dil belgesi, diploma ve mezuniyet belgesi, son 6 ay içerisinden çekilmiş vesikalık fotoğraf, belgelerini taşıyan adaylar başvurularını kolaylıkla yapabileceklerdir.

Başvuru Öğrenim Durumu ve Diğer Şartları

35 yaşını doldurmamış olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı veya Elektronik Yabancı Dil Sınavında en az 70 puan almış olmak, Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, süresi geçmiş veya affa uğramış olsa bile yüz kızartıcı ve devlet güvenliğine karşı suçlar işlememiş olmak şartları aranmaktadır.

Başvuru Şekli ve Tarihi

Gereken belgelere sahip adaylar başvurularını 9 Eylül 2021 tarihinde başlamış olup 4 Ekim 2021 tarihinde bitmiş olacaktır. Gereken belgelere sahip başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvurularını insankaynaklari.tcmb.gov.tr adresi üzerinden yapabileceklerdir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.