Memur Alımları! OGM Yurt Genelinde 1.128 Memur Alacak

Memur Alımları! OGM Yurt Genelinde 1.128 Memur Alacak

Orman Genel Müdürlüğü (OGM), 2023 yılında 1.128 adet memuru kadrosuna dahil edecek. Memurların tamamı sözleşmeli olarak işbaşı yapacak. Türkiye’nin birçok ilinde bulunan memur kadrosu boşluklarını dolduracak olan OGM, adaylara yönelik bilgileri açıkladı!

Devlet Memurları Kanunu’nun, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların “Sınav Şartı" başlıklı Ek 2. maddesi koşulu altında Türkiye’nin çok sayıda illerinden memur alımı gerçekleştirilecek. Memur alımı doğrultusunda KPSS sınavına girmiş olma şartı aranmaktadır.

Tüm duyurular Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) internet adresi üzerinden yapılacaktır. Memur alımı için başvurmuş olsa bile gerekli şartları taşımadığı tespit edilen adaylar ile ilgili durular da yine OGM resmî sitesinden takip edilecektir.

OGM 1.128 Memur Alımı Başvuru Tarihleri

Adayların başvuru yapabilmeleri için tanınan süre; 26.01.2023 ile 06.02.2023 tarihleri aralığını kapsamaktadır. Başvuru tarihinin son tarihi olan 06.02.2023 tarihinde, gece saat 23:59’a kadar başvuruların yapılmış olması gerekmektedir. Bu belirlenen saatten sonraki başvurular kabul edilmeyecektir.

Adaylar başvurularını, 26 Ocak 2023 tarihi itibari ile;

E-Devlet içerisinde bulunan Orman Genel Müdürlüğü alanındaki Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım üzerinden veya Türkiye Cumhuriyeti Başsavcılığı İnsan Kaynakları Ofisi sitesindeki Kariyer Kapısı adresi üzerinden e-Devlet şifresi girişi ile başvurularını yapabilecekler. Posta yoluyla, dilekçe şeklinde veya şahsen yapılan başvurular geçerli olmayacaktır.

Belirlenen tüm başvuru seçeneklerinde e-Devlet şifresi kullanımı gerekmektedir. Bu sebeple e-Devlet şifresini henüz almayan adayların şifrelerini almaları gerekmektedir.

Sözlü ve Uygulamalı Sınava Kaç Kişi Girecek? Şartlar Neler?

Türkiye genelinde toplamda 1.128 sözleşmeli memurun alınacağı memur ilanına başvuran 4512 aday (alınacak memur sayısının 4 katı kadar) sözlü ve yazılı sınava katılım fırsatını yakalayacak. 4512 kişi ise, 2022 yılında katılınmış olan KPSS sınavının P93 puan türüne bakılarak, en yüksekten geriye doğru sıralanması ile seçilecek. Son sıradaki puana sahip olan birden fazla adayın olması durumunda, eşit puana sahip olan tüm adaylar sınava çağırılacak.

Adaylarda aranacak genel özellikler ve şartlar;

Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesindeki şartları sağlıyor olabilmek.

2022 yılında yapılmış olan KPSS sınavına katılmış olmak ve P93 puan türünden en az 65 puana sahip olmak.

Önlisans programlarından; Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Ormancılık ve Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Orman Ürünleri, Fidan ve Fidecilik, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Budama ve Aşılama, Yaban Hayatı veya Avcılık ve Yaban Hayatı bölümlerinin en az birinden mezun olmuş olmak.

Sözleşme imzalamaya hak kazanan adaylar için, tam teşekküllü bir sağlık kurumundan “Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir” ibareli sağlık raporu.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum