MEB 50 ÖGG Alımı Online Sınav Başvurusu

MEB 50 ÖGG Alımı Online Sınav Başvurusu

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından son dakika yapılan açıklamaya göre, 50 özel güvenlik görevlisi alımı yapılacaktır. En az lise mezunu adaylardan yapılacak olan alımlar için işe alınacak olan personeller online sınav ile belirlenecektir.

Özel Güvenlik Görevlisi İş İlanları

Millî Eğitim Bakanlığı kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 50 özel güvenlik görevlisi alımı yapacaktır. İşe alınacak olan personeller yazılı sınav, fiziki yeterlilik ve mülakat olmak üzere 3 ayrı değerlendirmeye tabi tutulacaktır. İkamet şartı aranmadan yapılacak olan alımlar için 81 şehirde bulunan ve aşağıda verilmiş olan şartları sağlayan adaylardan müracaatları kabul edilecektir. İlan için gerekli detayları ve kılavuzunu kamupersonelialim.com yazar ekibi olarak sunulmuştur.

Güvenlik Görevlisi Alımı Kriterleri

Kurum tarafından güncel olarak yayımlanmış olan ilana göre en az lise mezunu adaylardan yapılacak olan alımlar için tercihen 1,75 cm ve üzeri boyda olmanız gerekmektedir. İletişim, yönü, kuvvetli ve diksiyonu düzgün olan adaylardan yapılacak olan alımlar için takım çalışmasına yatkınlık göstermeniz beklenmektedir. Ayrıca özel güvenlik sağlık mevzuatında belirtilen sağlık şartlarını taşıyor olmanız gerekmektedir. Vardiyalı çalışma sistemine uygunluk göstermeniz yine aranan şartlar arasındadır.

Online Sınav Detayları

Adaylar, söz konusu kadroya başvuru yapabilmesi için KDV dahil 550 TL olan sınav ücretini yatırmaları gerekmektedir. Online sınav ücreti MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi hesabına T.C. Ziraat Bankası AŞ, Türkiye Vakıflar Bankası TAO ve Türkiye Halk Bankası AŞ’nin ATM, mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden ödenmesi gerekmektedir. Sınav ücreti 4 Ekim 2023 ve 13 Ekim 2023 tarihleri arasında ödenecektir.

MEB Kamu Personel Alımı Başvuru Süreci ve Şekli

Adaylar başvurularını, sınav ücretini yatırdıktan sonra yine aynı tarihler arasında kurumun resmi internet sitesi aracılığıyla online yapmaları gerekmektedir. Şahsen veya posta yolu ile başvuru kabul edilmeyecektir. Başvuru yapmak için tıklayınız.

Sınav Tarihi ve Merkezleri

5 Kasım 2023 tarihinde gerçekleşecek olan sınav 30 farklı sınav merkezinde gerçekleşecektir. E - sınav yapılacağı açıklanmıştır. Sınav merkezleri: Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van, Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir ve Kahramanmaraş olarak açıklanmıştır.

Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum