Maliye Bakanlığı 400 Memur Alımı Başvuruları 4-15 Mart

Maliye Bakanlığı 400 Memur Alımı Başvuruları 4-15 Mart

Hazine ve Maliye Bakanlığı 400 memur alımı iş ilanları yayınlamıştı. Bakanlık başvuruları 4-15 Mart 2024 tarihleri arasında yapılacak. Başvuru yapacaklar için şartlar ve tercih yapabilecekleri şehir tabloları yayınlandı.

Maliye Bakanlığı 400 Memur Alımı Başvuruları Başlıyor!

Hazine ve Maliye Bakanlığı 400 kamu personel alımı başvuruları 1-15 Mart 2024 tarihleri arasında yapılacak.

Maliye Bakanlığı 400 kamu personeli alımı iş ilanları yayınlayarak başvuruları almaya başlayacak. Kurum tarafından sunulan kılavuzda kadro karşılığı olan şehirlere alım yapılacak. Kurum ilanına başvuruları nasıl ve hangi şartlarda alınacak?

Maliye Bakanlığı 400 kamu personeli alımı şehir tablosu yayınlanarak başvuruları almaya başlayacak. 81 İl kontenjan dağılımı ve başvuru şartları açıklandı. Bakanlık istihdamı giriş sınavı ile yapacak.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Resmi Gazete duyurusu ile 400 defterdarlık uzman yardımcısı alımı yapacak. Kurum ilanına göre giriş sınavı uygulanarak bu alımlar gerçekleşecektir. 40 hazine ve maliye uzman yardımcısı ile 400 defterdarlık uzman yardımcısı kadrolarına alım yapılıyor. 81 il kontenjan ve başvuru genel şartları kılavuz içerisinde verildi.

Defterdarlık uzmanı nasıl olunur?

Başvurular, 04 Mart 2024 (09:00) – 15 Mart 2024 (18:00) tarihleri arasında e-Devlet sisteminden Hazine ve Maliye Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı Platformu (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) veya e-insan platformu üzerinden giriş yapılmak suretiyle, sınav başvuru ekranı kullanılarak elektronik ortamda yapılacaktır.

Uzman Yardımcısı Olma Genel Şartları?

Giriş sınavına başvuracak adayların, son başvuru tarihi (15/03/2024) itibarıyla aşağıdaki genel ve özel şartları taşımaları gerekir.

Sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmak. Başvuruyu süresi içerisinde yapmış olmak.

Tablo 2’de belirtilen öğrenim şartına sahip olmak.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2022 veya 2023 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavına (KPSS) katılmış ve Tablo 2’de belirtilen puan türlerinden herhangi birinden en az 65 (altmış beş) puana sahip olmak.

Öğrenim Durumu Ne Olmalı?

En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak. Tabloyu inceleyiniz.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.