Maliye 250 Memur ve Uzman Yardımcısı Alacak! Başvuru Şartları

Maliye 250 Memur ve Uzman Yardımcısı Alacak! Başvuru Şartları

Hazine ve Maliye Bakanlığı kapsamında ülke genelinde birçok ilde çalıştırmak üzere 250 memur alımı yapılacağını ilan etti. Hazine ve Maliye Bakanlığı personel alımı, başvuru şartları ve kontenjan sayılarını açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan kamu personeli alımı iş ilanları yayınlandı. Yayınlanan resmi ilan açıklamasında yapılacak personel alımı bakanlığın taşra kadrolarına sözleşmeli olarak yapılacak.

Maliye Bakanlığı Memur Alımı Başvuru Şartı

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, yazılı sınav tarihinin olduğu yıl ocak ayının birinci günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olması, hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler bölümünden mezun olması, görev yapmasına engel bir akıl hastalığı bulunmaması, güvenlik ve arşiv araştırması sonucu olumlu sonuç alması gerekiyor.

Türk Ceza Kanunu’na göre hiçbir suçtan ceza almamış olması, kamu haklarından mahrum bulunmaması ve askerlik ile ilgili herhangi bir ilgisi olmaması gerekmektedir. Ataması yapılan adayların, atandıkları İl’de beş (5) yıl görev yapmaları zorunludur.

Memur alımı için adayların 2020 ve 2021 yılı KPSS ’den P45, P46, P47 ve P48 puan türlerinden en az 70 puan almaları gerekmektedir. Adaylar bir puan türü ile sadece bir il için başvurabilirler.

Maliye Bakanlığı Sivil Memur Alımı Başvuru Tarihleri

Adayların 31 Ocak 2022 tarihi ile 11 Şubat 2022 tarihleri arasında başvurularını e devlet kariyer kapısı kamu işe alım ya da kariyer kapısı CBİKO internet adresi üzerinden yapmaları gerekmektedir. Posta veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum